Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації
Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

23 жовтня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Мельника відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

У ході засідання було розглянуто питання: «Про ускладнення епізоотичного стану щодо захворювання тварин на сказ у населеному пункті Кам’янка та визначення загрозливої зони в межах населених пунктів с. Цвітоха, с. Ташки, с. Голики, с. Варварівка, п. Дачний, м. Славута та лісових і польових угідь прилеглих до населених пунктів»

Члени комісії заслухали Славутського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області  Л.В.Колесник., яка повідомила наступне:

Заслухали начальника Славутського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області  Л.В.Колесник, яка повідомила наступне:

 19 жовтня на подвір’я  дворогосподарства с. Кам’янка забіг лис де знаходилась 1 собака, чорно-рижої масті, безпородний, віком 3 роки, та кури 6 голів, при цьому очевидно собака нагнав лиса і той заскочив в собачу буду де його й виявив власник дворогосподарства, після чого він визвав мисливців і до приїзду спеціалістів ветеринарної медицини лис був застрелений.

В даному випадку контакту лиса з людьми не було.

Власник собаки, який очевидно міг мати контакт з лисом, не дав згоди на умертвіння собаки, тому вирішено було провести щеплення даного собаки по схемі вимушеної вакцинації та утримувати собаку на прив’язі під постійним наглядом ветспеціалістів Славутської міської дільничної лікарні ветеринарної медицини. 

Даний собака був щеплений проти сказу 26.08.2016р.

Територія дворогосподарства піддана дезінфекції,  0,4% розчином препарату «Респур», загальною площею 100 м2.

Село Кам’янка розташована на відстані приблизно 50 - 100 метрів від великого лісового масиву, польові угіддя зарослі  підліском та чагарниками, високою сухою травою, що дає можливість для вільного розмноження та збільшення популяції лиса.

19.10.2017р. від трупа лиса з дотриманням правил безпеки був відібраний пат матеріал для дослідження в Хмельницькій РДЛВМ з метою виключення сказу. Рештки трупа утилізовані в біотермічній ямі на території Славутської районної державної лікарні, на місці відбору пат матеріалу проведена дезінфекція, розчином препарату «Респур», загальною площею 50 м2 0,4%.

20.10.2017 р. о 12 год. 37 хв. електронною поштою на адресу Славутського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області отримано лист з Хмельницької РДЛВМ, що в лиса, застреленого в с. Кам’янка встановлено захворювання на сказ, результат дослідження Хмельницької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини № 0004119 п.м./17 від 20 жовтня 2017 року (лист ХРДЛВМ №502 від 20.10.2017р.) про даний випадок повідомлено по телефону Славутську районну державну лікарню ветеринарної медицини, в телефонному та письмовому вигляді керівництво Славутського УТМР, службу з надзвичайних ситуацій при Славутській РДА, Славутське районне лабораторне відділення МОЗ, для прийняття ними відповідних заходів.

Всього в неблагополучному населеному пункті с. Кам’янка утримується ВРХ – 33 гол., в т.ч. корів – 29 гол., коней -16 гол., свиней – 45 гол., ДРХ – 6 гол., собак – 86 гол., котів – 54 гол.                                                                                                                

В даному населеному пункті серед тварин захворювання на сказ реєструвалося в червні 2012р. серед тварин дикої фауни, а саме лиса                        (с. Кам’янка оголошувалося неблагополучним, по сказу лиса, Рішенням ДНПК при Славутській РДА №8 від 07.06.2012р.).

Враховуючи надзвичайно велику загрозу цієї хвороби для людей, інформації   начальника Славутського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Л.В.Колесник та згідно «Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини з Держветінспекцією Мінсільгосппроду України від 15.03.1994р. за №5 та затвердженого Мінюстом України 31.03.1994р. за №54/263 надзвичайна протиепізоотична комісія  вирішила:

Визнати епізоотичну ситуацію по сказу тварин в районі як таку, що має тенденцію до ускладнення.

  1. Запровадити карантинні обмеження по селі Кам’янка та визначити загрозливу зону в межах населених пунктів с. Цвітоха, с. Ташки, с. Голики, с. Варварівка, п. Дачний, м. Славута та лісових і польових угідь прилеглих до населених пунктів.
  2. Провести подвірний обхід дворогосподарств с. Кам’янка, с. Цвітоха, с. Ташки, с. Голики, с. Варварівка, п. Дачний, м. Славута  з метою виявлення можливих контактів хворого на сказ лиса та провести роз’яснювальну роботу серед населення.  

Спеціалісти Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини

Спеціалісти Славутської міської дільничної лікарні ветеринарної медицини

Термін – на період обмежень. 

3. Провести вимушену вакцинацію проти сказу собак та котів в населеному пункті с. Кам’янка.  

Спеціалісти Славутської міської дільничної лікарні ветеринарної медицини

Термін – до 10 листопада 2017р.

4. Голові Славутського УТМР Караван З.В, керівникам лісового господарства, головам   Цвітоської та Варварівської сільських рад,   голові Славутської міської ради, прийняти міри по зменшенню чисельності лисиць та бродячих собак на територіях лісових та польових угідь  прилеглих до населених пунктів.

Термін – жовтень-грудень 2017р.

5.  Трупи мертвих тварин утилізувати методом спалювання разом з шкірою.

Славутська районна державна лікарня ветеринарної медицини

Термін – на період обмежень.

6. Районній державній лікарні ветеринарної медицини посилити роз’яснювальну роботу серед населення шляхом випуску листівки «Обережно сказ!».

Термін – постійно

7. Висвітлити дане питання в засобах масової інформації району.

Славутська районна державна лікарня ветеринарної медицини

Термін – до 15 листопада 2017р.

8. Установам ветеринарної медицини району заборонити обстеження, лікування собак та котів, які не вакциновані проти сказу.

Термін – постійно

9. Затвердити план проведення заходів по ліквідації сказу на період обмежень в неблагополучному пункті села Кам’янка та загрозливій зоні в межах населених пунктів с. Цвітоха, с. Ташки, с. Голики, с. Варварівка, п. Дачний, м. Славута  та лісових і польових угідь прилеглих до населених пунктів.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/2012 | Переглядів: 73Дата публікації: 14:17 24.10.2017