Лісова сертифікація буде діяти. Славутчина голосує за сертифікацію лісів.
Лісова сертифікація буде діяти.
Славутчина голосує за сертифікацію лісів.

Поділитися новиною:

Лісова сертифікація буде діяти. Славутчина голосує за сертифікацію лісів.

У ДП «Славутське лісове господарство» розпочалась активна робота з отримання сертифікату з ведення лісового господарства та походження деревини. Процедура отримання буде здійснюватись у кілька етапів

У   країнах Європейського Союзу сертифікація лісів  діє вже давно.  Згідно зі статтею 56 Лісового Кодексу України, 2006 зафіксовано: «Лісова сертифікація – оцінка відповідності системи ведення лісового господарства,  встановленим  міжнародним  вимогам  щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства».

З просуванням на зовнішні ринки українські продавці лісопродукції все частіше стикаються з необхідністю проведення сертифікації відповідності FSC . Країни Європи перейшли до споживання винятково сертифікованої продукції. Це служить могутнім стимулом до сертифікації лісів у країнах, що продають деревину.

У процесі лісової сертифікації оцінюється якість лісоуправління, тобто, якість господарювання в лісах та їх екологічний стан.

Переваги запровадження лісової сертифікації:

  • розширений доступ на нові ринки збуту, особливо ті, де важливе значення приділяється екологічним вимогам;
  • підвищення конкурентоспроможності продукції та прибутковості зовнішньоекономічної діяльності підприємств;
  • лісове господарство здійснюється як в інтересах працівників підприємства, так і місцевого населення;
  • лісове господарство має забезпечувати соціальні гарантії і вигоди, як тепер,  так і в майбутньому

У лісах ДП «Славутське лісове господарство» також буде здійснюватися лісова сертифікація за міжнародними стандартами Лісової Опікунської Ради (Forest Stewardship Council – FSC). Перші кроки до досягнення мети вже зроблено. Підприємство розпочало співпрацю з міжнародною компанією ТОВ «Легалліс», яка напередодні провела попередній аудит  діяльності  підприємства. Представник аудиторської компанії – незалежний експерт,   ознайомився з документацією, оцінив повний комплекс лісогосподарських робіт, заходів і управлінських рішень від посадки лісу до заготівлі деревини під час рубок головного користування. Також визначено коло зацікавлених сторін на обласному, районному і місцевому рівнях.

Оцінку діяльності підприємства буде здійснювати компанія «NEPCon». Представники відділу лісового господарства попрацювали у двох лісництвах. Виявлено незначні недоліки у веденні лісового господарства, які необхідно усунути до початку основного аудиту.

Після проведення попереднього аудиту ДП «Славутський лісгосп» отримав перелік умов  сертифікації, які необхідно виконати до початку основної оцінки для отримання сертифіката FSC.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1987 | Переглядів: 80Дата публікації: 09:05 17.10.2017