Засідала громадська рада
Засідала громадська рада

Поділитися новиною:

Засідала громадська рада

29 вересня відбулося чергове засідання громадської ради при Славутській райдержадміністрації. Учасники консультативного органу розглянули важливі для району питання.

На засіданні були присутні 10 членів громадської ради, керівник апарату райдержадміністрації Ігор Крутенчук, начальник Славутського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області  Андрій Сампір, завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Микола Іванов, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Гримач.

Першим заслухали  питання про стан протипожежної безпеки в місцях масового скупчення людей на теренах району. По даному питанню виступив начальник   Славутського районного сектору Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області  Андрій Сампір. «Надзвичайні ситуації, які відбувалися в країні протягом останнього року, вкотре довели, що питання контролю за дотриманням правил протипожежної безпеки є надзвичайно актуальним. Інфраструктура багатьох об’єктів соціальної сфери на сьогодні зношена, тому лише суворе дотримання правил дозволить уникнути небезпечних для життя та здоров’я людей ситуацій», - підкреслив Андрій Миколайович, -«Найбільш поширеними порушеннями вимог пожежної безпеки на об’єктах соціальної сфери є: відсутність та несправність систем автоматичного протипожежного захисту, невідповідність евакуаційних шляхів та виходів вимогам пожежної безпеки,  відсутність вогнезахисної обробки будівельних конструкцій та елементів, приміщення об’єктів не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння». Крім того, він наголосив, що сьогодні нажаль заборонено  перевірки підприємств. «Ми готові до співпраці з любими організаціями, задля досягнення покращення стану протипожежної безпеки в районі»,- зазначив керівник служби.

Про стан використання земель, що невитребувані як земельні паї їх власниками та    правонаступниками виступив завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Микола Іванов.

У своєму виступі Микола Іванович інформував присутніх, що у 1995 р. Указом Президента України було прийнято рішення провести розпаювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і кооперативам, в тому числі створеним на базі радгоспів.

Кожному члену такого підприємства було передано у власність «пай» — умовну земельну ділянку, розмір якої визначався виходячи із загальної площі земель, переданих сільськогосподарському підприємству, і кількості членів підприємства.

Для підтвердження права власності на земельний пай його власнику видавався сертифікат єдиного в Україні зразка, який був затверджений постановою Кабінету міністрів України від 12.10.1995 р. № 801.

Однак не всі громадяни, що мали право на земельний пай, отримали такі сертифікати. Одні — не скористалися такою можливістю, інші — просто не встигли.

Паї, сертифікати на які громадянами не було отримано, отримали статус «невитребуваних».

Тому поряд зі звичайними земельними паями з'явилася ще одна категорія — невитребувані паї — ті, власники яких не отримали сертифікати або іншим чином не заявили про свої права.

Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», статтею 13 встановлено, що нерозподілені земельні ділянки за рішенням відповідного органу можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається в договорі оренди. На відміну від договору оренди паю, який укладається з власником сертифікату, договір оренди невитребуваної земельної ділянки укладається з відповідними органами: сільськими, селищними, міськими радами, райдержадміністраціями, так як такі ділянки залишилися в їх компетенції.

Оскільки на території Славутського району розпайовані землі знаходяться за межами населених пунктів, передачу в оренду невитребуваних земельних часток (паїв) здійснює райдержадміністрація.

Станом на 01.09.2017 року на території району передано в оренду 1066 невитребуваних земельних часток (паїв) загальною площею 2420 га. При укладенні договорів райдержадміністрацією застосовується єдиний підхід до встановлення розміру орендної плати, яка встановлюється на рівні 6 % нормативної грошової оцінки землі.

Оскільки статус "невитребуваного" земельний має тимчасово, в договорі оренди нерозподілених земельних часток обов'язково міститься умова про укладення такого договору на термін до моменту отримання їх власниками документів на право власності на земельну ділянку.

Кошти, які отримані від використання таких земель, надходять до бюджетів сільських рад відповідно до місця їх розташування та використовуються для задоволення потреб громади.

Про стан підготовки до зими навчальних закладів та дитячих садків району інформувала членів громадської ради головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Гримач. Світлана Василівна підкреслила, що навчальні заклади освіти готові до зими, та розповіла про обсяг організаційно-технічних заходів, що було проведено з  підготовки до нового опалювального сезону.

Інформацію виступаючих члени громадської ради взяли до уваги і прийняли відповідні рішення.

Альбом: Засідала громадська рада Альбом: Засідала громадська рада Альбом: Засідала громадська рада Альбом: Засідала громадська рада Альбом: Засідала громадська рада
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1928 | Переглядів: 64Дата публікації: 10:39 02.10.2017