Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації
Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації

28 вересня відбулося планове засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Богдан Маршук.

У засіданні взяли участь: члени колегії, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники засобів масової інформації.

Згідно порядку денного першим звучало питання «Про підготовку об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 року». По даному питанню присутніх інформували: перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Мельник, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Дмитро Бойчак, заступник голови Берездівської ОТГ Руслан Броніч, начальник Славутської філії «Райавтодор» Юрій Ковальчук.

Доповідачі зазначили: що для забезпечення підготовки об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 року та з метою належного і своєчасного початку проведення опалювального сезону 2017/2018 років, на виконання розпорядження голови районної адміністрації від 31 травня 2017 року № 287/2017-р виконано значний обсяг організаційно-технічних заходів з підготовки до нового опалювального сезону.

Так, у поточному році за сприянням голови СГК “Улашанівський” Теслюка А.Р. встановлено теплогенератор потужністю 300 кВт, що працюва-тиме на альтернативному виді палива (соломі), який буде опалювати приміщення Улашанівського навчально-виховного комплексу. Крім того, завершено реконструкцію теплотраси із заміною труб на ізольовані до Улашанівського навчально-виховного комплексу, встановлено лічильник обліку тепла. Слід зазначити, що впровадження саме таких енергозберігаючих заходів дозволить повністю відмовитися від споживання природного газу і значно здешевити витрати на енергоносії. На цей час проводиться робота щодо укладання договору із сільськогосподарським кооперативом «Улашанівський» про теплопостачання Улашанівського навчально-виховного комплексу (закупівля послуг «Пара, гаряча вода та пов’язана продукція (послуги з теплопостачання)»).

 Укладено договір з приватним підприємством «Газ-Сервіс-Інтерм»                м. Шепетівка про технічне обслуговування газових котелень тих навчальних закладів, що перебувають у підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Проведено ремонт пічного опалення та складено ліцензованою організацією СПБ «Вітрило» (м. Хмельницький) акти його придатності до експлуатації.

Слід зазначити, що у всіх навчальних закладах, що перебувають у підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, проведено поточні ремонти приміщень на загальну суму 98 тис. грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, а також коштів з бюджетів Улашанівської сільської ради та районної ради (на засадах співфінансування) у 2017 році заплановано провести капітальний ремонт будівлі (покрівлі) Улашанівського навчально-виховного комплексу (1370,199 тис. грн.).

За рахунок залишків освітньої субвенції проводиться капітальний ремонт будівлі їдальні (заміна даху, утеплення фасаду) Цвітоського навчально-виховного комплексу (305,206 тис. грн.) та реконструкція Головлівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів (350 тис. грн.).

До початку опалювального сезону заплановано провести поточний ремонт теплотраси Цвітоського навчально-виховного об’єднання (150 тис. грн.).

На цей час у навчальних закладах району є в наявності 173,169 т твердого палива при потребі 258,89 т, у тому числі 20,656 т  торфобрикету, 152,513 т вугілля (67%), 66,62 м3 дров.

На виконання протипожежних заходів освоєно 42,500 тис. грн., у тому числі 23,400 тис. грн. - на проведення вимірів опору ізоляції, 10,600 тис. грн. - перезарядку вогнегасників, 2,500 тис. грн. - обстеження димоходів,  4,800 тис. грн. - обслуговування протипожежної сигналізації, 1,200 тис. грн. - перевірку вимірювальних пристроїв.  

Берездівська сільська об’єднана територіальна громада

Проводиться робота щодо підготовки загальноосвітніх навчальних закладів, що розташовані на території Берездівської сільської об’єднаної територіальної громади, до осінньо-зимового періоду 2017/2018 року. 

У Берездівській сільській раді затверджені заходи щодо проведення ремонтних та профілактичних робіт у системах теплопостачання,  переведення окремих котелень з газового на тверде паливо, забезпечення закладів освіти твердим паливом та виконання завдань з енергоефективності.

На території громади функціонує 12 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 4 опалюється природним газом, 4 – твердим паливом, 1 – електрикою, 1 – альтернативним видом палива, 2 мають пічне опалення.

Особлива увага приділяється підготовці котелень до безперебійної роботи в опалювальний період. Усі котельні загальноосвітніх навчальних закладів вчасно підготовлені до початку опалювального сезону, проведено ремонтні та профілактичні роботи, заготовлено певну кількість палива, проведено обстеження грубок, димоходів, вентиляційних каналів.

Для навчально-виховних комплексів, що розташовані на території Берездівської громади, потреба у дровах на опалювальний період становить 290,08 м3 (52,653 тис. грн.), вугіллі - 165,523 т (199,250 тис. грн.). 

Ганнопільська сільська об’єднана територіальна громада

На території Ганнопільської сільської об’єднаної територіальної громади знаходиться 7 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, 1 загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та 1 школа І степеня, 12 будинків культури та 11 сільських бібліотек.

Слід зазначити, що виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту котельні Малоскнитського навчально-виховного комплексу (13,770 тис. грн.) та проектно-кошторисну документацію на проведення заміни теплотраси у Довжківському навчально-виховному комплексі (32,290 тис. грн.), виконано експертизи проектів. Зазначені ремонтні роботи будуть виконані до 15.10.2017 року.

У поточному році у навчально-виховних комплексах, що розташовані на території Ганнопільської громади, замінено електромережу та встановлено  енергозберігаючі лампи (78,600 тис. грн.). Корпус № 1 Ганнопільського навчально-виховного комплексу переведено на електроопалення, на  використано 321,529  тис. грн., у тому числі 24,327 тис. грн. - на підведення лінії електромережі до школи. У Довжківському навчально-виховному комплексі замінено аварійний дах та утеплено стелю (1263,187 тис. грн.),  Клепачівському навчальному закладі завершуються ремонтні роботи із замінити даху, вікон та утеплення стін (1169,210 тис. грн.).

Загальноосвітні навчальні заклади громади забезпечені твердим паливом на 65% (115,5 тонни на загальну суму 199,750 тис. грн.). 

Крім того, проведено поточні ремонти будинків культури у селах Хоросток, Довжки та Понора. У всіх закладах культури, що розташовані на території Ганнопільської громади, встановлена електрична система опалення, окрім бібліотеки с. Ганнопіль, приміщення якої опалює шкільна котельня.

Заклади охорони здоров’я району

Населення району обслуговують 64 заклади охорони здоров’я, у тому числі 12 амбулаторій загальної практики/сімейної медицини, 3 фельдшерсько-акушерські пункти, 40 фельдшерських пунктів, 9 медичних пунктів тимчасового базування та Славутська центральна районна лікарня.

Славутська центральна районна лікарня та дві амбулаторії загальної практики/сімейної медицини опалюються централізовано.   

Одна амбулаторія загальної практики/сімейної медицини та 5 медичних пунктів тимчасового базування опалюються твердим паливом.

З метою зменшення споживання природного газу до початку опалювального сезону 2017/2018 року фельдшерсько-акушерські пункти у селах Великий Правутин, Іванівка, Бачманівка переведено з газового опалення на пічне, що сприятиме економії 2,7 тис. м³ природного газу у 2017 році.  

6 амбулаторій загальної практики/сімейної медицини, 3 фельдшерсько-акушерських пункти та 14 фельдшерських пунктів мають газове опалення, 3 амбулаторії загальної практики/сімейної медицини, 23 фельдшерських пункти та 4 медичних пункти тимчасового базування – електричне.  

Комунальним закладом «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги» затверджено ліміти споживання паливно-енергетичних ресурсів, укладено договори з підприємствами теплоенергетики, газопостачання, електропостачання про споживання електроенергії, природного газу і теплової енергії. Заборгованість за спожиті енергоносії відсутня. Із завідувачами фельдшерсько-акушерських пунктів проведено позачерговий інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки. Кожним лікувально-профілактичним закладом району розроблені паспорти готовності до роботи в опалювальний період 2017/2018 року.

У всіх закладах охорони здоров’я перевірено вентиляційні канали, системи енергоживлення, протипожежні системи зовнішнього та внутрішнього водопостачання, шляхи евакуації у разі виникнення надзвичайних ситуацій. За результатами обстеження складено акти про придатність до експлуатації.

У період опалювального сезону 2017/2018 року комунальним закладом «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги» буде вжито заходів щодо належного утримання підпорядкованих установ.  

Заклади культури району

У районі функціонує 50 закладів культури, з них 27 сільських клубів та будинків культури, 21 сільська бібліотека, районна центральна бібліотека для дорослих та районна центральна бібліотека для дітей.  

Хоровецька та Цвітоська бібліотеки мають газове опалення, Голицька,  Улашанівська, Крупецька, Жуківська, Полянська, Колом'євська, Іванівська,  Губелецька, Миньковецька, Старокривинська – електроопалення. Бібліотека           с. Кам'янка опалюється твердим паливом. Слід зазначити, що 8 бібліотек в районі взагалі не опалюються (села Головлі, Стригани, Лисиче, Марачівка, Бачманівка, Ногачівка, Пашуки, Перемишель).

Приміщення Марачівського та Ташківського сільських клубів мають пічне опалення, у Хоровецькому та Крупецькому закладах культури встановлено електричне опалення, 2 заклади культури опалюються твердим паливом (села Кам’янка, Лисиче), решта 20 установ опалюються електро-обігрівачами.

У поточному році проведено роботу з впровадження енергозберігаючих заходів у закладах культури. Так, замінено 14 вікон та 5 дверей в Улашанівському (184,768 тис. грн.), 7 вікон у Лисиченському (16,643 тис. грн.) будинках культури, 17 вікон та 4 дверей у  Перемишельському (136,576 тис. грн.), 5 вікон  та вхідні двері у Старокривинському (20 тис. грн.) сільських клубах. Закуплено енергозберігаючі лампочки у районний будинок культури (1100 грн.) та районну центральну бібліотеку (1000 грн.). У Славутському районному будинку культури встановлено електропанелі (8,600 тис. грн.).

У 2017 році виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту частини приміщень центральної районної  бібліотеки на загальну суму 34,103 тис. грн.

Закладами культури затверджено ліміти споживання паливно-енергетичних ресурсів, укладено договори з підприємствами теплоенергетики, газопостачання про споживання природного газу та електроенергії.

Дорожнє господарство району

Філією "Славутський райавтодор" протягом поточного року проведено ямковий ремонту автодороги загального користування на загальній площі    1440 м2. До початку зимового періоду підготовлено 4 одиниці техніки (план -          8 одиниць), заготовлено суміш для посипання доріг у кількості 0,2 тис. т (план - 1,0 тис. т).

Електропостачання району

З метою підготовки об’єктів електропостачання до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 року Славутським районом електричних мереж виконано:

перетягування електричного проводу протяжністю 12,4 км на повітряних лініях електропередач напругою 10 кВ та протяжністю 18,6 км на повітряних лініях електропередач напругою 0,4 кВ;

капітальні ремонти 8 трансформаторних підстанцій напругою 10/0,4 кВ;

вирівнювання 99 опор повітряних ліній електропередач напругою 0,4 кВ та 33 опор повітряних ліній електропередач напругою 10 кВ;

заміну електричного проводу протяжністю 3,49 км на повітряних лініях електропередач напругою 0,4 кВ;  

ремонт двох роз’єднувачів ліній електропередач та заміну чотирьох.

 

Про проведену в районі роботу з питань легалізації «тіньової» зайнятості населення та ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати інформували присутніх: заступник начальника управління соціального захисту населення Миколайчук Катерина Сергіївна та начальник  Славутської  об’єднаної податкової інспекції ДФС у Хмельницькій області Володимир Яремчук.

Питання погашенням заборгованості з виплати заробітної плати та підвищення рівня оплати праці працівникам підприємств, установ, організацій району перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації. Розроблений та затверджений графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати на 2017 рік, здійснюється контроль за його виконанням на засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат. У поточному році проведено 8 засідань цієї комісії, на яких проведено аналіз стану погашення заборгованості та заслухано арбітражних керуючих Грицая Л.М. (корпорація «Подільські Мінерали», державне підприємство «Ганнопільський спиртовий завод») та Демчука О.М. (державне підприємство «Романінський цегельний завод») про стан справ на підприємствах. За результатами проведених заходів вдалось уникнути нарощення боргів з виплати заробітної плати.

З початку року сума заборгованості з виплати заробітної плати в районі не змінилась та становить 290,5 тис. грн. Слід зазначити, що заборгованість з виплати заробітної плати відсутня на  економічно активних підприємствах та існує лише на двох підприємствах-банкрутах, які перебувають у стадії ліквідації.

Одним із підприємств банкрутів є державне підприємство «Романінський цегельний завод», станом на 01 вересня 2017 року заборгованість з виплати заробітної плати на цьому підприємстві становить 134,6 тис. грн. Арбітражним керуючим Демчуком О.М. вживаються заходи, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». З метою завершення ліквідаційної процедури ліквідатором  підприємства Демчуком О.М. ще у лютому поточного року подано на затвердження до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України звіт та ліквідаційний баланс, які на цей час не затверджені. У травні поточного року ці ж матеріали були направлені ліквідатором до Господарському суду Хмельницької області з метою завершення процесу ліквідації підприємства у судовому порядку. 

29 серпня 2017 року відбулось чергове судове засідання у справі                    № 2/75-Б про визнання банкрутом державного підприємства «Романінський цегельний завод». Рішенням суду зобов’язано Міністерство економічного розвитку і торгівлі України подати письмову позицію щодо розгляду та затвердження звіту ліквідатора про проведену роботу та ліквідаційного балансу, після чого процес ліквідації підприємства повинен завершитись. Наступне судове засідання відбудеться 20 вересня 2017 року.

Станом на 01 вересня 2017 року заборгованість з виплати заробітної плати у корпорації «Подільські Мінерали» становить 155,9 тис. грн.  З  грудня 2010 року постановою Господарського суду Хмельницької області корпорацію «Подільські Мінерали» визнано банкрутом та розпочато ліквідаційну процедуру, яка триває на цей час. З 01 березня 2015 року ліквідатором  корпорації «Подільські Мінерали» призначено Грицая  Л.М., яким направлено  звернення до правоохоронних органів з метою  проведення розслідування щодо діяльності попереднього ліквідатора. Згідно з інформацією Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області від 28.07.2017 року № 4048  на цей час проводиться комплекс слідчих дій по корпорації «Подільські Мінерали» з метою прийняття обґрунтованого законного процесуального  рішення.

Протягом 2017 року заставне майно корпорації «Подільські Мінерали» (комплекс нежитлових цегляних будівель) неодноразово виставлялось на  аукціоні для його продажу. 16 серпня 2017 року відбулися чергові торги, на яких продано все майно корпорації на загальну суму 740 тис. грн., які будуть розподілені між кредиторами.

За інформацією арбітражного керуючого корпорації «Подільські Мінерали» Грицая Л.М. процедура ліквідації підприємства повинна завершитись до 31 грудня 2017 року.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюється моніторинг рівня середньомісячної заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях району, що включені до основного кола звітних одиниць з питань статистики праці.         

За моніторинговими даними середньомісячна заробітна одного штатного працівника, зайнятого в економіці району, у серпні 2017 року становила            5488,2 грн., що на 135 грн. (на 2,5%) більше у порівнянні із січнем поточного року (5353,2 грн.) та на 1875,9 грн. (на 51,9%) більше ніж за аналогічний  період минулого року.

Найвищий розмір середньої заробітної плати спостерігався у галузі промисловості (10326 грн.), сферах надання послуг (6707,8 грн.) та державного управління (5289,9 грн.). Слід зазначити, що залишається низьким розмір середньомісячної заробітної плати у галузі сільського господарства району (4454,4 грн.), однак він зріс майже на 30% у порівнянні з початком року. 

З метою легалізації трудових відносин у районі головою райдерж-адміністрації прийнято розпорядження від 22.04.2013 № 252-р «Про заходи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі», яким затверджено склад районної робочої групи та відповідні заходи, здійснюється контроль за його виконанням. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.12.2016 № 579/2016 затверджено план заходів щодо детінізації трудових відносин та підвищення рівня заробітної праці в районі на 2017 рік. 

Питання щодо  підвищення рівня оплати праці та легалізації «тіньової» зайнятості населення розглядались на засіданні колегії  районної державної адміністрації 24 лютого 2017 року, за результатом розгляду якого головою райдержадміністрації прийнято відповідне розпорядження.   

З метою забезпечення додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та підвищення рівня середньомісячної заробітної плати проводяться засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Відповідно до інформацій, наданих Славутським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України та Славутською об’єднаною державною інспекцією, на засідання робочої групи запрошуються суб’єкти господарювання, які виплачували заробітну плату у розмірі, меншому за мінімальний, встановлений законодавством.  

У  поточному  році  проведено 3 спільні  засідання  районної робочої групи питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення,   районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат та  районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих  на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На засіданнях заслухано 20 суб’єктів господарювання, у яких спостерігався низький рівень заробітної плати та неповна зайнятість працівників. За результатами проведених засідань прослідковується тенденція щодо підвищення розміру заробітної плати найманим працівникам у суб’єктів господарювання, керівники яких заслуховувались на засіданні робочої групи.

Слід зазначити, що низький рівень заробітної плати в бюджетних установах району зумовлений неповною зайнятістю працівників (сумісництво, неповний робочий день). В інших суб’єктів господарювання загальний середньомісячний розмір заробітної плати підвищився на 49,8%. Найкращі показники росту заробітної плати спостерігаються на колективному  підприємстві «Славутський піщаний кар’єр», Хоровецькому кооперативному підприємстві Славутського районного споживчого товариства, у споживчому  товаристві «Мальва -2015», фермерському господарстві «Берездів».   

 Для посилення контролю за дотриманням роботодавцями чинного законодавства в частині оплати праці головою райдержадміністрації  прийнято розпорядження від 31.01.2017 № 37/2017-р про створення районної робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих  на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм  законодавства в частині мінімальної заробітної плати, протягом поточного року відбулося 3 засідання цієї робочої групи. 

З метою інформування населення району щодо змін у законодавстві про працю та легалізації зайнятості та заробітної плати районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення проводяться виїзди безпосередньо до суб’єктів господарювання району. Так, протягом січня-серпня поточного року районною робочою групою здійснено 8 виїздів з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, під час яких проведено роз’яснення норм чинного законодавства про працю для 24 суб’єктів господарювання та 80 працівників.  

За результатами проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи  зареєстровано 20 суб’єктів підприємницької діяльності та укладено 2 трудові договори з найманими працівниками. Крім того, протягом поточного року в районі створено 49 нових робочих місць.

По останньому питанні порядку денного засідання колегії "Про план роботи районної державної адміністрації на ІV квартал 2017 року", слово для інформації надавалось керівнику апарату райдержадміністрації Крутенчуку Ігорю івановичу. За результатами голосування проект рішення по даному питанні було прийнято одноголосно

Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації Альбом: Відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1915 | Переглядів: 125Дата публікації: 08:15 29.09.2017