1 жовтня - День людей похилого віку
1 жовтня - День людей похилого віку

Поділитися новиною:

1 жовтня - День людей похилого віку

До Міжнародного Дня людей похилого віку, який відзначається 1 жовтня, Славутським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли», в рамках Третього конкурсу мікрогрантів, реалізовано проект «Облаштування інфрачервоної сауни у соціально-побутовому комплексі с. Миньківці».

Придбання та монтаж двомісної інфрачервоної сауни здійснено за кошти Миньковецької сільської ради та грантові кошти надані  Інститутом солідарності громад. Особливу подяку заслуговує команда Громадської ради при Славутській райдержадміністрації, оскільки при підведенні підсумків Третьго конкурсу мікрогрантів керівник команди Гавура Віктор Анатолійович виступив благодійником та матеріально підтримав представлений територіальним центром та Миньковецькою сільською радою проект.

Інфрачервона сауна (ІЧ-сауна) являє собою кабінку, в яких встановлені інфрачервоні випромінювачі. Кабіна виготовлена з натурального дерева. При нагріванні цей матеріал починає виділяти корисні фітонциди. Фітонциди здатні вбивати або пригнічувати ріст і розвиток хвороботворних бактерій, мікроскопічних грибів і найпростіших.

 У інфрачервоній сауні не відбувається нагрівання повітря. Але вона виробляє високий проникаючий ефект. Нормальною температурою для інфрачервоної кабіни можна назвати 38-45 градусів, максимум 60 градусів. При цьому рівномірно тіло людини рівномірно і глибоко прогрівається зсередини. Це не дає великого навантаження на серце, що дуже важливо. Людина в ній починає дуже інтенсивно потіти. Таким чином, відбувається виведення шлаків і очищення всього організму.

Люди ще з давніх часів почали застосовувати інфрачервону тепло.
Інфрачервоні хвилі є природними хвилями, які виділяє будь-який теплий об'єкт. Вони безпечні для здоров'я людини. Під впливом інфрачервоних хвиль тіло людини прогрівається на глибину 4-6 см  (в порівнянні із звичайними саунами – цей показник не більше 0,4-0,6 см). Достатньо одного сеансу тривалістю близько 20 хв., щоб користь сауни повністю виявилась.

Інфрачервона сауна може використовуватися людьми різного віку. Але все таки, тим хто має хронічні хвороби, перед використанням інфрачервоної сауни необхідно проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується підтверджених захворювань серця. Якщо людина без погіршення самопочуття витримує годинну прогулянку або 20-30 хвилин ритмічної ходьби пішки, то відвідування ІЧ - сауни їй дозволено. Іноді вплив інфрачервоної сауни може навіть замінювати тривалі прогулянки, які необхідні для тренування і підтримки серця у відмінній формі. Така необхідність виникає, наприклад, при хворобах опорно-рухового апарату.

 Інфрачервоні хвилі прогрівають тканини, органи, м'язи, кістки і суглоби людини. Вони також прискорюють потік крові і лімфи. За рахунок цього посилюється метаболічний обмін у м'язах, поліпшується живлення м'язів і відбувається різке посилення постачання тканин всього організму киснем. Це сприяє підвищенню імунітету та профілактики різних захворювань. Організм очищається від шлаків і токсинів. Пори шкіри відкриваються, що покращує її стан. 

Доведено високу ефективність інфрачервоної сауни в боротьбі з втомою. Досить часто її використовують просто для розслаблення. Вона допомагає позбутися головного болю і знімає м'язову напругу.

Інфрачервона енергія чинить на організм людини терапевтичний вплив, дає заряд енергії та бадьорості. Відбувається стимуляція обмінних процесів, поліпшується загальний стан.
Під час сеансу в крові відбувається збільшення вмісту гемоглобіну та еритроцитів, які постачають наші органи киснем. Відвідування інфрачервоної сауни дозволяє підсилити здатність організму боротися з розмноженням вірусів. Регулярні сеанси допомагають ефективно боротися з хворобами, при цьому скорочується час одужання.

Володіють  інфрачервоні хвилі і знеболюючим ефектом. Тепло здатне зменшувати больові відчуття не тільки у нервових корінців, а й у сусідніх тканинах.
Важливо відзначити і психологічний вплив інфрачервоної сауни. Тепло підсилює виробництво ендорфінів, які прийнято називати «гормонами щастя». Виявляється благотворний вплив на психологічний стан людини. Ефективно знімається напруга, людина відчуває задоволення від відвідування інфрачервоної сауни.

Інфрачервона сауна показана при порушеннях серцево-судинної діяльності, розладах нервової, імунної, сечостатевої систем. Поліпшення кровообігу сприяє нормалізації тиску. Відбувається поліпшення пам'яті і мозкової діяльності. Нейтралізується вплив токсичних викидів і електромагнітних полів. Японські лікарі довели ефективність цього випромінювання в лікуванні артритів, м'язових спазм, порушень травлення, ожиріння, захворювань вуха, а також сколіозу, синдрому менопаузи, безсоння, спайок, ревматизм і бурсити. Показана інфрачервона сауна для відновлення після різних видів травм. Китайські медики відзначають позитивні результати при лікуванні наслідків інфаркту. Інфрачервона сауна прискорює одужання при запальних процесах. Прискорюється одужання при бронхітах, пневмонії, простуді, нежиті. Інфрачервоні промені є єдиним антидотом від сонячних опіків. Прискорюється регенерація шкіри, відбувається її омолодження. Виліковуються такі захворювання шкіри, як: вугри, кропив'янка, псоріаз, екземи. Спостерігається загоєння рубців. Інфрачервоне випромінювання широко використовується в косметології.

 Сподіваємось, що оздоровчі властивості інфрачервоної сауни будуть  належним чином оцінені жителями Миньковецької сільської ради на навколишніх сіл, а розширення спектру надання соціальних послуг в соціально-побутовому комплексі сприятиме подальшому розвитку сфери соціального обслуговування у сільській громаді, сільські жителі отримуватимуть необхідні послуги безпосередньо за місцем проживання.

                                                                          Директор Славутського районного територіального

 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),

Лариса Мазур

 

          27 червня о 12 год. відбудеться презентація роботи інфрачервоної сауни в соціально-побутовому комплексі с. Миньківці.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1858 | Переглядів: 101Дата публікації: 12:58 26.09.2017