До уваги керівників підприємств, установ та організацій!
До уваги керівників 
підприємств, установ та організацій!

Поділитися новиною:

До уваги керівників підприємств, установ та організацій!

Відповідно до ч. 1 ст.2 Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір укладається на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективним договором установлюються всі можливі за даних соціально-економічних умов соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановлені Генеральною, галузевою і регіональною угодами, законодавством та регулюються соціально-економічні та трудові відносини  між трудовим колективом і роботодавцем.

Перелік питань, які повинні бути урегульовані колективним договором, відображені у ст..13 Кодексу законів про працю України та ст..7 Закону України «Про колективні договори і угоди»:

  • зміни в організації виробництва і праці;
  • забезпечення продуктивної зайнятості;
  • режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку;
  • нормування і оплата праці;
  • умови і охорона праці;
  • встановлення гарантій, компенсацій, пільг;
  • забезпечення житлово-побутового,культурного, медичного обслуговування, організація оздоровлення і відпочинку працівників;
  • гарантії діяльності профспілкової або інших представницьких організацій.

Відповідно до Закону України від 23.09.2010 року № 2559-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплат заробітної плати» (яким внесені зміни до ст..115 Кодексу законів про працю України) заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше 2 рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто заробітна плата за першу половину місяця ( 15 календарних днів) має виплачуватись в періоду з 16 по 22 число, а за другу- з 1 по7 число.

Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця, який має бути погоджено з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво.

                                                                       За інформацією Відділення Національної служби

                                                                         посередництва і примирення в Хмельницькій області

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1836 | Переглядів: 57Дата публікації: 14:49 15.09.2017