ОБЕРЕЖНО, БОТУЛІЗМ!
ОБЕРЕЖНО, БОТУЛІЗМ!

Поділитися новиною:

ОБЕРЕЖНО, БОТУЛІЗМ!

За інформацією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів протягом поточного року в Україні зареєстровано 38 випадків захворювання людей на ботулізм, серед яких є летальні випадки.

З метою недопущення виникнення та розповсюдження небезпечного захворювання нагадуємо про існуючу  небезпеку для здоров’я при вживанні в’ялених рибних продуктів, особливо, що реалізуються поза межами закладів торгівлі та громадського харчування.

Ботулізм — гостра токсикоінфекція, спричинена паличкою Clostridium botulinum, що міститься в неправильно приготованих консервах. Основним шляхом передачі захворювання є харчовий, найчастіше — при вживанні консервованих в домашніх умовах продуктів харчування. Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, «сімейні» спалахи захворювань.

Щоб  уникнути ризику захворювання на ботулізм необхіднокатегорично виключити придбання в’яленої, копченої, солоної риби та інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі, у приватних осіб. У разі появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря. З метою попередження харчових отруєнь необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

– не брати в дорогу і на відпочинок продукти, що швидко псуються;

– зберігати продукти тільки в холодильнику і обов’язково дотримуватися  термінів їх реалізації;

  • ретельно проварювати, тушкувати і прожарювати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням.
  • залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково прокип’ятити або протушкувати;
  • сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляти окремим інвентарем (ножі, дошки);

– захищати харчові продукти і продовольчу сировину від випадкових  забруднень, зберігати їх в закритому посуді.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1721 | Переглядів: 97Дата публікації: 14:03 20.07.2017