Ой, на Івана та й на Купала
Ой, на Івана та й на Купала

Поділитися новиною:

Ой, на Івана та й на Купала

У рамках обласного конкурсу із вивчення, збереження та розвитку нематеріальної культурної спадщини та народного мистецтва 7 липня в с. Колом’э відбувся захід до Івана Купала «Етногостини у Перлинки».

У березні 2017 року  Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва започатковано обласний огляд-конкурс відродження народних традицій та декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнися до душі свого народу…» з метою виявлення, збереження, розвитку і популяризації нематеріальної культурної спадщини Хмельниччини.

Конкурс ставить перед собою основне завдання – через демонстрацію матеріальних зразків національної спадщини дослідити і зафіксувати нематеріальні – традиції, характер, манеру, технологію, рецептуру тощо.

Цього разу зразковий фольклорний  гурт "Перлинка", ансамбль народного танцю "Пролісок",  творчі колективи Варварівського. Крупецького, Марачівського, Головлівського, Лисиченського, Полянського та с. Колом’э будинків культури представили тематичну програму,об’єднану святкуванням Івана Купала  з використанням автентичних пісень, танців, ігор,  говірок тощо.

Дійство відбулося на березі річки Горинь на околиці села Колом’є . Всі учасники свята мали змогу долучитися до реконструкції старовинних місцевих обрядів та гулянь. Членам конкурсної комісії та гостям свята було представлено традиційні місцеві страви із детальним описом технології приготування, а також виставку старовинних побутово-ужиткових речей, виготовлених місцевими майстрами, які представили основні види ремісництва та декоративно-прикладного мистецтва регіону.

У розпорядження наймолодших учасників свята розгорнулася ціла дитяча галявина з різноманітними традиційними народними іграми та забавами, розважали дітей також дерев'яні коники, возики та автентичні гойдалки.

Насамкінець свята запалало вогнище - і сміливці мали можливість пострибати через нього.

Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала Альбом: Ой, на Івана та й на Купала
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1693 | Переглядів: 160Дата публікації: 13:05 10.07.2017