Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації
Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації

15 червня відбулося чергове засідання громадської ради при Славутській райдержадміністрації

У засіданні взяли участь: заступник голови райдержадміністрації П.Притуляк,  члени громадської ради, головний спеціаліст  відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Ярмолюк А.В., керівник ДП «Хмельницьке» (с. Цвітоха) Погорільчук В.П., директор районного спеціалізованого лісокомунального підприємства «Ліс»  Остапчук С.М., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Гримач С.В, заступник голови Ганопільської ОТГ Власюк В.М, голова Крупецької сільської ради Михалюк В.А., голова Улашанівської сільської ради С. Лясоцький.

По першому питанню перед присутніми виступив керівник ДП «Хмельницьке» (с. Цвітоха) Погорільчук В.П., який розповів про господарську діяльність  ввіреного йому підприємства. Василь Петрович акцентував увагу на тому, що земля знаходиться в оренді компанії «Агроспецсервіс» і це головний фактор, що негативно впливає на розвиток даного сільськогосподарського підприємства. Члени громадської ради вирішили детально вивчити дане питання, розробити текст та направити лист-звернення за підписом всіх членів громадської ради до міністерства аграрної політики та продовольства України.

 Далі присутні мали можливість заслухати директора районного спеціалізованого лісокомунального підприємства «Ліс» Остапчука С.М. про роботу підприємства та задати йому ряд питань, що хвилюють громадськість (масова вирубка лісу в районі та її законність).

Актуальним питанням на сьогоднішній день є реформування освітньої галузі та організація відпочинку дітей у 2017 році. По цьому питанню інформували присутніх головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Гримач С.В та  заступник голови Ганопільської ОТГ Власюк В.М.

Хвилю емоцій викликало обговорення перспектив створення об’эднаних  громад в районі.  Члени громадської ради обговорили хід виконання в районі Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», розпорядження КМУ «Про схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», постанови КМУ «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» та перспективи подальшого утворення об’єднаних територіальних громад на території району.

Проаналізувавши проведені розрахунки фінансової спроможності сільських рад району, члени громадської ради  висловили свою позицію з даного питання. На їх думку, об’єднання 16 сільських рад, що не увійшли до Берездівської та Ганнопільської ОТГ в одну територіальну громаду дозволить зберегти уже існуючу медичну, освітню інфраструктуру та об’єкти комунальної власності, що розміщені на території району. А також максимально наблизити медичні, освітні та соціальні послуги до споживачів, а в подальшому дасть можливість ефективно використовувати кошти, які надходитимуть до бюджету об’єднаної територіальної громади на спрямовувати їх на розвиток громади.

Малочисельні громади не будуть спроможні надавати своїм мешканцям насамперед, кваліфікованих послуг з охорони здоров'я, соціальних потреб та якісної освіти, вирішувати проблеми забезпечення даних галузей кваліфікованими кадрами.

 На завершення засідання розглянуто план роботи Громадської ради на 2017 рік. 

 

 

 

Альбом: Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації Альбом: Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації Альбом: Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації Альбом: Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації Альбом: Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації Альбом: Засідала громадська рада при Славутській райдержадміністрації
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1643 | Переглядів: 144Дата публікації: 12:46 16.06.2017