До відома громадян!
До відома громадян!

Поділитися новиною:

До відома громадян!

Шановні громадяни, з 10 червня 2017 р. набирає чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» від 17.01.2017 р.

Головна мета Закону – скасування категорій складності об’єктів будівництва, заміна процедури реєстрації декларацій щодо об’єктів із середнім класом наслідків СС2* на отримання дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію зазначених об’єктів на підставі сертифіката, а для об’єктів із незначними класами наслідків СС1** – виконання будівельних робіт виключно на підставі повідомлення.

Законом також запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків належать до об’єктів із середніми СС2 та значними СС3*** наслідками.

Це стане запорукою якості виконання будівельно – монтажних робіт та подальшої безпечності експлуатації новозбудованих об’єктів будівництва.

Посиленню якості архітектурних рішень сприятиме обов’язкова експертиза проектів будівництва об’єктів із середніми СС2 та значними СС3 наслідками.

На виконання даного Закону Кабінет Міністрів України має затвердити Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Законом також передбачається підвищення штрафних санкцій за порушення у сфері містобудівної діяльності, що позитивно вплине на дотримання суб’єктами містобудування (фізичних та юридичних осіб) вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Для прикладу, станом на сьогоднішній день експлуатація таких об’єктів будівництва як приватні житлові будинки, господарські споруди, дачні будинки, не прийнятих в експлуатацію – тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб від 350 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме: від 5950 до 6800 грн.

З 10 червня 2017 р. відповідальність за таке ж правопорушення передбачатиме відповідальність фізичних осіб у вигляді штрафу від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 25 500 грн.).

Тому знову звертаємось з проханням до усіх забудовників на території Славутського району, фізичних та юридичних осіб, дотримуватися вимог законодавства: вчасно отримувати вихідні умови для будівництва та документи, що дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, приймати в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти у відповідності до законодавства з метою уникнення негативних наслідків у вигляді накладення штрафних санкцій та дій щодо зупинення будівництва.

Примітка:

* об’єкти із середнім класом наслідків СС2 – більшість багатоквартирних житлових будинків, об’єктів соціального призначення: лікарні, школи, дитячі садочки, торговельно – розважальні, офісні комплекси;

** об’єкти із незначним класом наслідків СС1 – це прості будівництва: приватне житло, господарські споруди, дачні будинки, невеликі об’єкти бізнесу;

*** об’єкти із значним класом наслідків СС3 – великі житлові комплекси, офісні центри, складні промислові споруди.

 

В.о. завідувача сектору містобудування, архітектури,

житлово-комунального господарства та будівництва

Славутської районної державної адміністрації                                             І.Дзюба

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1566 | Переглядів: 107Дата публікації: 09:45 16.05.2017