Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи
Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи

Поділитися новиною:

Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи

11 травня у центральній районній бібліотеці за участю голови Славутської районної державної адміністрації Богдана Маршука, голови Славутської районної ради Леоніда Радзивілюка, представників органів державної влади та місцевого самоврядування відбувся інформаційно-просвітницький захід у форматі круглого столу, присвячений відзначенню Дня Європи в Україні.

Вітаючи учасників заходу голова райдержадміністрації Б.Маршук зокрема відзначив: «Святкування Дня Європи у нашій державі це чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. Це свято є яскравим прикладом того, як успішна співпраця між державами може ґрунтуватися на принципах миру, єдності, сповідування спільних цінностей та інтересів. Україна впевнено постає в образі новітньої, перспективної європейської держави і наші європейські партнери готові нам допомагати якнайшвидше повернутися до спільного європейського дому. Для українських громадян право вільно подорожувати країнами Європи є  вагомим кроком на шляху повернення України у велику європейську родину».

Голова районної ради Л. Радзивілюк у своєму виступі підкреслив: «Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця. День Європи в Україні важливий завдяки прагненню нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти». Привітавши присутніх, Леонід Анатолійович проінформував про основні важливі моменти співпраці Славутського району з Красніцьким повітом Люблінського воєводства республіки Польща.

Потому перед учасниками заходу з презентацією виступила завідувач сектору культури та туризму райдержадміністрації Валентина  Бражук, яка  зробила  екскурс в історію створення, функціонування Європейського Союзу та святкування Дня Європи, як символу нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Далі слово мав керівник апарату районної державної адміністрації Ігор Крутенчук, який повідомив, що сьогоднішній день 11 травня став визначним та історичним днем для всіх українців. Рада Міністрів Європейського Союзу ухвалила остаточне рішення про скасування візових вимог для громадян України, офіційно завершивши процес надання українцям безвізового режиму. Церемонія підписання відповідного рішення президентом Європейського парламенту та представником головуючої нині у Раді ЄС Мальти відбудеться 17 травня, її має намір відвідати президент України Петро Порошенко. Після цього підписаний регламент має бути опублікований в офіційному віснику ЄС. Фактично безвіз набуде чинності через 20 днів після публікації – орієнтовно 11 червня. Також Ігор Іванович проінформував присутніх про історію безвізового діалогу між Україною та ЄС,  розповів як скористатись правом безвізових поїздок, зупинився на умовах безвізового режиму. «Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом — це статус, що дозволить громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання віз. Українці, які мають біометричні паспорти, зможуть приїжджати в країни ЄС на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року з діловою чи туристичною метою або по сімейних справах. Скасування віз буде застосовуватись до всіх держав-членів ЄС, за винятком Ірландії та Великої Британії», - зазначив Ігор Крутенчук. На завершення свого виступу керівник апарату адміністрації також привітав присутніх зі святом та побажав, щоб в нашому суспільстві продовжували утверджуватися європейські цінності задля того, щоб кожен українець досягнув європейських стандартів життя.

Обговоривши процеси євроінтеграції, учасники круглого столу мали можливість переглянути відеофільм «Україна: ЄС»  та  ознайомитись з виставкою літератури «Україна: інтеграція в Європейський дім».

Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи Альбом: Відбувся інформаційно-просвітницький захід до Дня Європи
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1552 | Переглядів: 211Дата публікації: 11:27 12.05.2017