Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Поділитися новиною:

Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8-9 травня в населених пунктах району відбулися урочистості, мітинги, покладання квітів з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Друга світова війна – рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі,  тривала вона довгих 6 років. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

Україна втратила п’яту частину населення: близько 3 млн. чол. на фронтах, і 5,5млн. у зоні окупації. Міста обезлюдніли і лежали в руїнах. Понад 10 млн. жителів України залишились без даху над головою і жили в непристосованих приміщеннях та землянках. Немає на українській землі родини, у літописі якої не залишила трагічні сторінки та жахлива війна.

9 травня Крупецька громада зібралася для того, щоб відзначити 72-річницю Перемоги у Другій Світовій війні, вшанувати подвиг українського народу, віддати шану всім борцям проти нацизму та згадати про загиблих воїнів і жертв війни.  У святкових заходах прийняли участь: керівництво району, ветерани, учасники АТО, діти війни, громадськість сіл Крупець, Стригани, учнівська молодь.

Після панахиди за жертвами війни біля пам’ятника Загиблим воїнам (в центрі с. Крупець) відбулася церемонія покладання квітів.  Учасники заходу схилили голови перед українськими героями, які відважно й самовіддано боролися з нацизмом, хто своєю стійкістю, мужністю і самовідданістю на полях битв і на трудовому фронті в ім’я перемоги показали істинний приклад патріотизму.

Продовжилися урочистості в Крупецькому будинку культури.

Зі словами вітань до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Б. Маршук, голова районної ради Л. Радзивілюк, сільський голова В. Михалюк.

 У своєму виступі Богдан Петрович Маршук підкреслив:  «Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, символом героїчного минулого. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і трудовому фронті в ім’я перемоги над фашизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.

День Перемоги – це по-справжньому велике і найдорожче для нас всіх свято. Змінюються покоління, але не змінюється ставлення до Героїв війни – ми шануємо їх пам’ять і схиляємося перед їх мужністю і відвагою.

З нагоди Дня Перемоги у Другій світовій війні щиро бажаю миру, міцного здоров’я і довголіття. Нехай на нашій землі знову запанує мир та спокій, а у серцях ніколи не згасає вогник надії на щасливе майбутнє нашої країни. Ми завжди будемо пишатися тим, що Ви, дорогі ветерани,  зробили задля Великої Перемоги. Подвиг ваш – безсмертний, а наша вдячність Вам – безмежна!»

Потому усі присутні могли насолоджуватися концертною програмою підготовленою  самодіяльними артистами місцевого  Будинку культури. Крім того, перед присутніми виступили: народний аматорський хор «Поліська перлина» та народний аматорський ансамбль «Пролісок» (РБК).

 

Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Альбом: Районні заходи до Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1543 | Переглядів: 135Дата публікації: 11:10 10.05.2017