З 1 травня зросли розміри пенсій
З 1 травня зросли розміри пенсій

Поділитися новиною:

З 1 травня зросли розміри пенсій

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 травня поточного року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становитиме 1312 грн.

У зв’язку з цим проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

З 1 травня розмір мінімальної пенсії становитиме 1312,00 грн. Нагадуємо, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30 років (для осіб, яким пенсія призначена до 01.10.2011 за наявності стажу для чоловіків 25 років, для жінок – 20 років). За наявності стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Виплата пенсії працюючим пенсіонерам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, провадиться в розмірі 85% від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1968 грн. (1312*150%).

Слід зазначити, що особам, які не мають повного страхового стажу, який дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановлюється щомісячна державна адресна допомога, виходячи із розміру 949,00 грн. При цьому інвалідам 1,2 та 3 групи, дітям-інвалідам, особам, що отримують пенсії в разі втрати годувальника перерахунок щомісячної державної адресної допомоги проведено, виходячи із розміру прожиткового мінімуму 1312 грн.

Не перераховується розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу, розміри пенсій пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування. Не змінними залишаються розміри підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»; розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю  та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; розмір підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 №908.

Відповідно до зазначених законодавчих норм перераховано пенсії 21363 пенсіонерам, які перебувають на обліку в Славутському об’єднаному управлінні ПФУ (в тому числі і по місту Нетішин), що становить 82,7% від загальної кількості одержувачів пенсій. Середній розмір підвищення склав по м. Славута - 54,25 грн., по м.Нетішин – 44,28 грн., додаткова потреба на виплату пенсій зросла на 765,3 тис. грн., відповідно на забезпечення виплати пенсій в травні жителям Славутського регіону та м.Нетішин буде спрямовано 48,2 млн. грн.

Пенсії перераховані автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, без необхідності подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів.

 

Начальник Славутського об’єднаного

управління Пенсійного фонду України                                        Р.Коваль

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1527 | Переглядів: 406Дата публікації: 15:14 03.05.2017