Реалізація проекту “Шлюб за добу” у м. Хмельницький
Реалізація проекту “Шлюб за добу” у м. Хмельницький

Поділитися новиною:

Реалізація проекту “Шлюб за добу” у м. Хмельницький

Одружитись за добу зовсім скоро можна буде і у Хмельницькому. Як повідомив начальник управління юстиції області Віктор Худняк, проект «шлюб за добу» стартує уже 28 квітня.

«Дійсно, є розпорядження КабМіну, згідно із яким Хмельницький потрапив до списку міст, де реалізують проект. За попередньою інформацією, розпочнеться реєстрація з 28 квітня.

      Як повідомляє Хмельницький з посиланням на прес-службу Урядового порталу, відомо, що в липні минулого року Кабмін схвалив впровадження пілотного проекту в 6 містах. Громадяни могли зареєструвати шлюб протягом 24 годин. Минулого тижня було розширено перелік міст, в яких закохані можуть одружитися у швидки термін. Невдовзі шлюб за 24 години будуть реєструвати і в Хмельницькому. Таким чином, молодята будуть самостійно вирішувати, коли вони бажають одружитися, а не чекати на цю визначну подію цілий місяць. Спеціалісти будуть перевіряти особисті дані майбутніх наречених, чи не перебувають вони наразі у шлюбі. Потім через добу закохані пари зможуть обмінятися обручками та вже офіційно стати чоловіком та дружиною.

    Зараз така послуга діє у найбільш туристично привабливих містах: Києві, Кам'янці-Подільському, Одесі, Львові, Херсоні, Вінниці, а також містах, наближених до зони АТО - Миколаєві та Сєвєродонецьку. Проект «Шлюб за добу» спрямований на те, щоб поступово втілити сучасні європейські стандарти щодо реєстрації актів цивільного стану. Всього такою послугою могли скористатися у 20 містах. Відомо, що 5630 пар одружилися за добу в рамках пілотного проекту. Такі дані свідчать про велику популярність послуги швидкої реєстрації шлюбу серед закоханих.

     Загалом даний проект поширився ще на сільські місцевості. Зокрема, це дозволить зробити послугу реєстрації шлюбу ближчою і зручнішою для громадян. Всього проект одруження за 24 години поширили ще на 15 населених пунктів.

    Додамо, що відповідно до звичайної процедури одруження між подачею заяви та реєстрацією шлюбу повинно пройти не менше, ніж 30 днів.

      Нагадаємо, що 14 лютого, у Кам'янці-Подільському, також стартував проект «Шлюб за добу». В один з найромантичніших днів у році усі закохані пари змогли поєднати свої долі в найкоротший термін.

     Отже,  проект «Шлюб за добу» стартує в м. Хмельницькому 28 квітня.

    Закохані пари зможуть обирати, де саме вони хочуть одружитися. Серед місць для одруження визначили: 

приміщення Філії № 1 управління адмінпослуг міської ради, 

хол приміщення міської ради (2-й поверх),

виставкову залу міської дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва,

музей-студію фотомистецтва,

малий актовий зал і внутрішній двір дитячої школи мистецтв. 

        Поступово перелік місць буде збільшуватися.

 


      Особам, які бажають зареєструвати шлюб у скорочені строки, необхідно подати наступні документи:

 

1. Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (іноземець, особа без громадянства, додає документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України).

2. У разі якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб,  або один з них раніше перебували у шлюбі, –документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним, тощо).

Не пред'являються оригінали документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, якщо відповідні актові записи цивільного стану, про які повідомлено у договорі, складені органами державної реєстрації актів цивільного стану України.

3. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

4. Документи про сплату державного мита та про сплату платних послуг, що надаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

       Державна реєстрація шлюбу проводиться у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заявки. Для цього вонимають: прибути у визначені договором місце, дату та час проведення державної реєстрації шлюбу; надати вище вказані документи уповноваженому працівнику відділу державної реєстрації актів цивільного стану; ознайомитись із даними, унесеними до заяви про державну реєстрацію шлюбу та до актового запису про шлюб, і засвідчити їх власними підписами у відповідних графах заяви та актового запису.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1488 | Переглядів: 132Дата публікації: 14:12 11.04.2017