Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації
Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації

23 березня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Мельника відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській райдержадміністрації.

У ході засідання було розглянуто питання: «Про ускладнення епізоотичного стану щодо захворювання тварин на сказ у населеному пункті село Улашанівка та визначення загрозливої зони в межах населених пунктів с. Крупець, с. Стригани, с. Волиця, с. Перемишель, м. Славута та лісових і польових угідь прилеглих до населених пунктів.»

Члени комісії заслухали т.о.в. начальника ДПСС в Славутському районі Марисюка В.С., який повідомив наступне:

20.03.2017р. ввечері на подвір’я громадянина С., що проживає у с. Улашанівка забіг лис де знаходились 2 собаки та кролі 3 шт., з подвір’я лиса підручними засобами вигнали, але був контакт з однією із собак чорно-рижої масті віком 6 років, зі слів громадянина С. контакту лиса з людьми не було. Також було проведено обстеження дворогосподарства гр. К. (дворогосподарства батьків), в даному дворогосподарстві утримується одна собака рижої масті віком 6 років.

О 6:00 год, ранку гр.. К. почув гавкіт собаки, але вийшовши о 7:00 год. ранку помітив, що в дровітні забився в куток лис який вів себе агресивно, в даному випадку контакту лиса з людьми також не було.

До приїзду спеціалістів ветеринарної медицини лис був застрелений.

Власники собак які мали контакт з лисом дали згоду на умертвіння даних собак, що й було зроблено, три трупи собак знешкоджені шляхом спалення, на місці спалення трупів проведено вимушену дезінфекцію 0,4% розчином «Респур» загальною площею 100 м2. Акти дезінфекції від 21.03.2017р. Дані собаки були щеплені 20.06.2015р. Акт №74 від 10.06.15р.

Територія двох господарств по вул. Іванова, 31 та по вул. І.Франка 28 піддані дезінфекції загальною площею 200 м2 0,4% розчином «Респур».

Село Улашанівка розташована на відстані приблизно 500 метрів від лісового масиву, польові угіддя зарослі  підліском та чагарниками, високою сухою травою, що дає можливість для вільного розмноження та збільшення популяції лиса.

Від трупа лиса з дотриманням правил безпеки був відібраний пат матеріал для дослідження в Хмельницькій РДЛВМ з метою виключення сказу. Рештки трупа утилізовані в біотермічній ямі на території Славутської районної державної лікарні.

22.03.2017 р. голова від даного лиса була відправлено в Хмельницьку регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини.

22.03.2017 р. о 16 год. 51 хв. електронною поштою на адресу Управління Держпродспоживслужби в Славутському районі отримано лист з Хмельницької РДЛВМ, що в лиса, застріленого в с. Улашанівка, встановлено захворювання на сказ, результату дослідження Хмельницької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини № 000847 п.м./17 від 22 березня 2017 року (лист ХРДЛВМ №117 22.03.2017р.)

Наказом  по управлінню ДПСС в Славутському районі  від 22 березня 2017 року № 17-вг про створення комісії з трьох осіб для проведення епізоотологічного обстеження села Улашанівка та проведення ветеринарно-санітарних заходів по ліквідації та профілактиці даного захворювання відповідно до діючої  Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

Враховуючи надзвичайно велику загрозу цієї хвороби для людей, надзвичайна протиепізоотична комісія вирішила:

Визнати епізоотичну ситуацію по сказу тварин в районі як таку, що має тенденцію до ускладнення.

Запровадити карантинні обмеження по селі Улашанівка та визначити загрозливу зону в межах населених пунктів с. Крупець, с. Стригани, с. Волиця, с. Перемишель, м. Славута та лісових і польових угідь прилеглих до населених пунктів.

Провести подвірний обхід дворогосподарств с. Улашанівка с. Крупець, с. Стригани, с. Волиця, с. Перемишель, м. Славута з метою виявлення можливих контактів хворого на сказ лиса та провести роз’яснювальну роботу серед населення – Завідуючий Славутською міською лікарнею ветеринарної медицини Бондар М.М., завідуюча Іванівською лікарнею ветеринарної медицини Кокорська Н.Т., завідуючий Крупецьким ветпунктом Матвійчук В.Л..

Провести вимушену вакцинацію проти сказу собак та котів в населеному пункті с. Улашанівка – спеціалісти Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Голові Славутського УТМР Караван З.В, керівникам лісового господарства та головам   сільських рад : Улашанівської, Волицької, Крупецької, голові міської ради м. Славути  прийняти міри по зменшенню чисельності лисиць та бродячих собак на територіях лісових та польових угідь  прилеглих до населених пунктів.

 Трупи мертвих тварин утилізувати методом спалювання разом з шкірою.

Районній державній лікарні ветеринарної медицини посилити роз’яснювальну роботу серед населення шляхом випуску листівки «Обережно сказ!».

Висвітлити дане питання в засобах масової інформації району.

Установам ветеринарної медицини району заборонити обстеження, лікування собак та котів, які не вакциновані проти сказу.

Затвердити план проведення заходів по ліквідації сказу на період обмежень в неблагополучному пункті села Улашанівка та загрозливій зоні в межах населених пунктів с. Крупець, с. Стригани, с. Волиця, с. Перемишель, м. Славута та лісових і польових угідь прилеглих до населених пунктів.

 

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1450 | Переглядів: 108Дата публікації: 09:52 24.03.2017