Стартувала операція «Первоцвіт»
Стартувала операція «Первоцвіт»

Поділитися новиною:

Стартувала операція «Первоцвіт»

З кожним теплим днем все бiльше набирає сил весна. По землi, мовби змагаючись з деревами, поспiшають розстелити один поперед одного барвистi килими підсніжники, пролiски, бiлоцвiти, цикламени, шафрани.

Це весняні первоцвіти, які першими з рослин пробивають собі дорогу в життя, даруючи всім усмішку і красу весни. Та біда в тому, що з кожним роком їх стає все менше і менше. То чому ж, як тільки ми потрапляємо на природу, намагаємось присвоїти те, що нам не належить?
 
Щороку навесні триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Первоцвіти у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.
 
Звичайно, ми розуміємо, причини зникнення цих рослин - масове зривання на букети, викопування цибулин, рекреаційне навантаження, але ж кожен з нас може вплинути на невтішну ситуацію, яка відбувається. Просто потрібно навчитись любити, оберігати природу та радіти тій неповторній красі, яку вона нам дарує.
 
З метою попередження та недопущення загрози знищення і незаконної торгівлі ранньоквітучими рослинами, занесеними до Червоної книги України, цьогоріч вже стартувала  профілактична операція «Первоцвіт», яка є комплексом оперативних, агітаційно-пропагандистських та просвітницьких заходів. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники органів внутрішніх справ, лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.
 
Зникнення будь-якого виду рослин – це непоправна втрата унікального генетичного ресурсу, який створений еволюцією впродовж мільйонів років. Роль держави у збереженні первоцвітів полягає, перш за все, у жорсткому контролі щодо недопущення їх знищення та притягнення до відповідальності осіб, які порушують закон. Громадські організації повинні сприяти цьому державі та провадити освіту щодо наслідків винищення рідкісних рослин. А пересічні громадяни зроблять великий внесок, якщо перестануть купувати на ринках, зупинках автотранспорту та в інших місцях масового перебування людей ці тендітні та приречені на швидку загибель рослини…
 
Славутська районна державна адміністрація звертається до всіх мешканців Славутського  району  із закликом бережливого ставлення до ранньоквітучих весняних рослин та формування почуття відповідальності за все, що діється в Природі.
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1440 | Переглядів: 96Дата публікації: 16:05 20.03.2017