Держенергонагляд інформує
Держенергонагляд інформує

Поділитися новиною:

Держенергонагляд інформує

В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження.

Це – тарифи, диференційовані за періодами часу. За ринкових умов господарювання цей інструмент є одним з найбільш ефективних засобів управління попитом на споживання електричної потужності.

   З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення наступних заходів:

    для населення:

  • використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;-
  • незастосування енергоємних електроприладів у період із 8 до 11 години та з 20 до 22 години;-

    для підприємств:

-  перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих, які працюють у першу та другу зміни –   перенесення роботи другої зміни на нічні години доби;

-  незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у пікові періоди.

 зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період із 8 до 22 години доби.

   Багатозонний або багатотарифний  лічильник дає змогу економити кошти за спожиту електроенергію завдяки тому, що у визначені години доби (в години мінімальних навантажень в електромережі, тобто у нічний час – в період дії знижених тарифів на електроенергію) він рахує кіловати за зниженим коефіцієнтом, тобто тарифом. Існує два види таких лічильників – дво- та тризонні.

Двохзонний лічильник ділить добу на дві частини : від 7-00 до 23-00 обліковує спожиту електроенергію за тарифом з коефіцієнтом 1, тобто за звичайним тарифом. А від 23-00 до 7-00 – з коефіцієнтом 0,5, тобто на 50% дешевше.

Тризонний лічильник ділить добу на три частини : у години пікових навантажень енергетичної системи від 8-00 до 11-00  та від 20-00 до 22-00 рахує спожиту електроенергію з коефіцієнтом 1,5   ( у півтора рази дорожче), від 7-00 до 8-00, від 11-00 до 20-00 та від 22-00 до 23-00 з коефіцієнтом 1, а від 23-00 до 7-00 – з коефіцієнтом 0,4 , тобто дешевше на 60%.

Інформацію щодо часу користування електроенергією протягом доби зонний лічильник фіксує завдяки вбудованому у ньому годиннику. Тому зонний облік буде вигідним для Вас, якщо більшість електроприладів Ви використовуєте вночі або ж можете перенести на нічний час роботу електроприладів великої потужності – кондиционерів, бойлерів, тепловентиляторів, теплої підлоги, електроопалення і т.д. Скоригувати таке енергоспоживання допоможе побутова техніка із таймерами, які слід налаштовувати на роботу вночі. 

Перейти на дифтарифи нескладно – для цього слід лише звернутись до ПАТ «Хмельницькобленерго» із відповідною заявою, де Вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз’яснення.  Вам допоможуть підібрати електролічильник та роз’яснять процедуру його встановлення, а також допоможуть укласти договір із енергопостачальною компанією на постачання електроенергії за диференційованим тарифом та здійснити процедуру параметризації Вашого  лічильника.

Держенергонагляд інформує :

Як зменшити витрати на електроенергію вдома

 

  Протягом минулого року ціни на електроенергію для населення в Україні підвищувалися двічі. Згідно постанови від 26.02.2015 №220 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) тарифи на електроенергію зростатимуть і надалі двічі на рік аж до березня 2017 року. Взагалі кажучи, в усьому світі, навіть там, де люди отримують цілком достатньо для того, щоб не економити на електриці, стежити за цим вважається просто хорошим тоном, поведінкою, доброзичливою по відношенню до навколишнього середовища. Може бути, нарешті і у нас стане модно економити - нехай і трохи з інших мотивів, але тим не менше, сьогодні вже не треба переконувати людей економити електрику та інші ресурси. Електрика нині коштує дорого, тому чим менше ви витрачаєте, тим більше шансів, що після оплати комунальних послуг у вас залишиться хоч щось ...

Враховуючи зазначене Держенергонагляд пропонує до уваги населення декілька простих порад, яким чином можна зменшити витрати на електроенергію:
Отже, порада перша. Не залишайте електроприлади в режимі очікування, оскільки вони все одно поглинають енергію. Навіть у невеликій квартирі - пара телевізорів, пара комп'ютерів, пара постійно включених в розетку зарядних пристроїв, DVD-програвач, мікрохвильовка і холодильник в режимі stand by обійдеться в серйозну суму на рік. «Фонові» витрати можуть досягати 10 відсотків і це дійсно гроші, викинуті на вітер.

Порада друга. При використанні електроплит використовуйте посуд з дном, яке таке ж або трохи більше діаметра конфорки, інакше втратиться 5-10% енергії. Закривайте каструлю кришкою, оскільки швидке випаровування води подовжує час приготування на 20-30%, і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії на приготування. Після закипання їжі перемикайтеся на низькотемпературний режим, адже блюдо набагато швидше не приготується, а електроенергії буде витрачено менше. Дно каструль і сковорідок має бути чистим, без нагару, і рівним - повністю прилягати до конфорці. Так можна економити до 60 відсотків електроенергії.

 Порада третя. Електрочайник і пральну машину регулярно очищуйте від накипу, тоді вода буде грітися швидше і витрата електроенергії зменшиться. Накип в чайнику проводить тепло майже в тридцять разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії для кип'ятіння води.

Порада четверта. Незважаючи на систему «ноу-фрост», холодильник корисно розморожувати, не допускаючи утворення крижаної «шуби». Товстий шар льоду погіршує охолодження заморожених продуктів і збільшує споживання електроенергії. І не кладіть у холодильник теплі продукти, дайте їм охолонути до кімнатної температури.

Порада п’ята. Включайте пральну і посудомийних машини в режимі енергозбереження. Він ще може називатися Еко-режим. Або просто при мінімальній температурі 30-40 градусів. Якщо у вас двофазний лічильник - включайте вночі. Прання запускайте тільки коли набереться на повний барабан - ганяти по колу одні джинси або сорочку неекономно і шкідливо для самої машини. При покупці нової пральної або посудомийної машини (так, втім, будь-якої техніки) звертайте увагу на клас енергоспоживання. Ваш вибір - клас А, А +, А ++ або А +++. Якщо використовуєте сушильну машину, пам'ятайте, що за зручність доведеться платити: споживання енергії у таких девайсів дуже велике. Сушити білизну на розкладний сушарці значно економніше.

Порада шоста. Кожний добрий домогосподар  регулярно прибирає у хаті із застосуванням пилососу. Яким чином при цьому можливо знизити витрати електроенергії? Кожного разу ретельно прочищайте пилозбірник і повітряні фільтри пилососа, оскільки скупчення сміття зменшує тягу повітря і збільшує енергоємність.

Нарешті, порада сьома. Найбільш проста. Використання природного освітлення - один з найістотніших резервів економії електричної енергії. Тому якомога частіше мийте вікна, вони будуть пропускати більше безкоштовного світла – сонячних променів! Регулярно протирайте лампочки і плафони на люстрах. Добре протерта лампочка світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена. Також, якщо дозволяють фінанси варто замінити традиційні лампи розжарювання на енергозберігаючі або світлодіодні. Вони споживають від 5-ти до 10-ти разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання. Ну і класика - ідучи з приміщення, вимикайте світло.

На завершення: кожний розумний господар або господиня можуть самостійно знайти нові засоби економії і продовжити вищезазначений перелік порад. Пам’ятаємо аксіому про те, що найпростіші рішення є найбільш ефективними.

 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1415 | Переглядів: 149Дата публікації: 08:29 07.03.2017