ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Поділитися новиною:

ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Сьогодні відбулося планове засідання колегії районної державної адміністрації, яке провів голова райдержадміністрації Богдан Маршук.

 

Участь в засіданні колегії прийняли керівництво районної ради, сільські голови, керівники окремих підприємств, установ та організацій району, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та структурних підрозділів райдержадміністрації; представники місцевих засобів масової інформації.

 

По першому питанню порядку денного засідання колегії «Про стан забезпечення законності та правопорядку, запобігання корупції в районі» інформував керівник апарату районної державної адміністрації ІГОР КРУТЕНЧУК, який зокрема відзначив, що поліпшення економічного та соціального становища неможливе без зміцнення законності та правопорядку, утвердження в державі принципів верховенства права, справедливості та гуманізму, пріоритету прав та свобод людини і громадянина, розбудови правової держави і становлення громадянського суспільства. Зміцнення законності та правопорядку є невід'ємною складовою економічного і соціального розвитку країни, важливою умовою збереження політичної стабільності, громадського миру та спокою.  

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Славутська районна державна адміністрація забезпечує виконання на території району Конституції України, указів Президента України та інших законодавчих актів з питань забезпечення законності та правопорядку, додержання конституційних прав і свобод громадян. Аналогічна робота проводиться органами місцевого самоврядування. 

 Районною державною адміністрацією, службами району спільно з Славутським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області вживаються відповідні заходи щодо виконання Комплексної програми профілактики злочинності в Славутському районі на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням  сесії районної ради від 08.12.2015 року № 7-2/2015. На реалізацію заходів програми у 2016 році виділені кошти з районного бюджету в сумі 40 тис. грн., які профінансовані та освоєні в повному обсязі.

Особлива увага в районі приділяється питанням захисту прав дітей, попередження насильства в сім’ї, профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, профілактики рецидивної злочинності, організації контролю за дотриманням прав і законних інтересів осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, та осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, надання допомоги цим особам в їх соціальній адаптації.

Зі співдоповіддю по даному питанню виступив начальник Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ВОЛОДИМИР ЯЦЮК. У 2016 році пріоритетними напрямами роботи Славутського відділу поліції було визначено подальше забезпечення протидії злочинності, зміцнення законності та правопорядку, підтримання публічної безпеки і порядку, вдосконалення організації, засобів і методів запобігання і розкриття злочинів. Основні зусилля були спрямовані на реалізацію пріоритетних напрямів оперативно-службової діяльності, захист конституційних прав громадян, особи, її життя, здоров’я, захист права власності, боротьбу з незаконним обігом зброї, наркотичних засобів, протидію економічній злочинності.

Завдяки проведеним профілактичним заходам у 2016 році суттєвого загострення криміногенної ситуації в районі не спостерігалось. Упродовж звітного періоду скоєно 3 вбивства, цей показник залишається на рівні 2015 року. Слід зазначити, що усі вбивства розкрито. Найбільше скоєно злочинів проти власності. Мають місце випадки скоєння злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних речовин. У минулому році зафіксовано факти нанесення тяжких тілесних ушкоджень, незаконного заволодіння транспортними засобами, незаконного поводження зі зброєю, виготовлення та збуту самогону. Загалом криміногенна ситуація на території району контрольована, однак потребує постійного моніторингу з метою недопущення її погіршення.

 

Наступним питанням, яке розглянуто на засіданні колегії став звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік, про що проінформувала начальник управління фінансів райдержадміністрації ВАЛЕНТИНА КУХАРЧУК.

За результатами 2016 року уточнені планові показники загального фонду сільських бюджетів виконали всі сільські ради. Найкраще спрацювали виконкоми Бачманівської (277,1%), Улашанівської (206,5%), Миньковецької (192,5%), Полянської (168,9%), Цвітоської (157,1%), Крупецької (155,5%) сільських рад. Такі показники щодо перевиконання бюджетів сільських рад досягнуті у результаті: збільшення плати за землю, у тому числі орендної, за рахунок збільшення коефіцієнта індексації землі, річної орендної плати за договорами оренди земельних часток (паїв) та авансової сплати земельного податку; збільшення надходжень по рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів  за рахунок збільшення фактичних площ вирубки лісу; збільшення сплати по акцизному податку за рахунок підвищення акцизного податку за продаж бензину; збільшення сплати по єдиному податку за рахунок збільшення бази оподаткування.

У 2016 році темп приросту доходів загального фонду сільських бюджетів становить 59,4% у порівнянні з 2015 роком. Найвищі темпи приросту доходів зафіксовані у Бачманівській (265,6%), Миньковецькій (104,9%), Цвітоській (101,3%), Іванівській (77,2%), Улашанівській (71,8%), Марачівській (68,6%), Ногачівській (66,0%), Полянській (63,3%) сільських радах.

Планові показники бюджету Славутського району за 2016 рік виконано по всіх видах доходів.

 

Про легалізацію зайнятості та заробітної плати, підвищення рівня оплати праці інформувала МАР’ЯНА ГРИНЬКО, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

За моніторинговими даними у січні 2017 року середньомісячна заробітна  плата  в  районі становила 5353,2 грн., що на 496,1 грн. або на 10,2% більше у порівнянні з груднем 2016 року (4857,1 грн.) та на 2102  грн. (на 64,7%) у порівнянні із січнем минулого  року.  

Найвищий розмір середньомісячної заробітної плати в січні поточного року спостерігався у галузі промисловості (8544,2 грн.) та сфері надання послуг (5129,2 грн.). Найнижчий розмір середньомісячної заробітної плати зафіксовано у галузі сільського господарства (3428,3 грн.).

Слід зазначити, що у минулому році найбільш суттєве підвищення заробітної плати відбулося у сфері надання послуг - на 3396,2 грн. (або на 139,3%  і становила в грудні 2016 року 5834,1 грн.), закладах охорони здоров’я – на 1196,9 грн. (або на 43,8%, 3929,3 грн.), освіти - на 1357,4 грн. (або на 51,8%, 3980,2 грн.).

За результатами проведеного моніторингу щодо підвищення мінімальної  заробітної плати і розміру оплати  праці працівників  бюджетної сфери, у січні поточного року середній розрахунковий розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення вищий мінімального - 3200 грн.

Відповідно до показників районного бюджету на 2017 рік бюджетними установами затвердженні видатки на заробітну плату з нарахуваннями з врахуванням мінімального розміру заробітної плати 3200 грн., затвердженого Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік». Для сприяння реалізації урядових рішень щодо підвищення рівня оплати праці розпорядженням голови райдержадміністрації від 31.01.2017 року № 37/2017-р утворено районну робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства  в частині мінімальної заробітної плати.

З метою забезпечення додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та дотримання рівня середньомісячної заробітної плати проводяться засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. У 2016 році виявлено одного суб’єкта підприємницької діяльності, який виплачував частину заробітної плати (58,6 тис. грн.) двом найманим працівникам в «конвертах». За результатом проведеної перевірки Славутською об’єднаною державною податковою інспекцією фізичній особі - підприємцю донараховано 14,6 тис. грн. податків та штрафних санкцій.

Хід виконання графіку погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 2016 рік контролювався на засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат. За моніторинговими даними станом на 01.02.2017 року заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних та комунальних  підприємствах району відсутня та існує лише на підприємствах-банкрутах у розмірі 290,5 тис. грн. (ДП «Романінський цегельний завод» - 134,6 тис. грн., корпорація «Подільські Мінерали» - 155,9 тис. грн.), що на 128,9 тис. грн. або на 30,7% менше у порівнянні з початком 2016 року (419,4 тис. грн.).

 

З доповіддю про стан здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами сільських рад у 2016 році виступив керівник апарату районної державної адміністрації ІГОР КРУТЕНЧУК, який відзначив, що організація контролю за здійсненням виконкомами сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади є однією з важливих функцій районної державної адміністрації, від систематичності й ефективності виконання якої залежить вирішення питань соціального, економічного та культурного розвитку району та проаналізував стан реалізації у 2016 році виконкомами сільських рад вимог статей 27-36, 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.

 

На завершення засідання колегією райдержадміністрації заслухано питання «Про стан виконавської дисципліни в районній державній адміністрації у другому півріччі 2016 року та заходи щодо її покращення», про що інформувала начальник загального відділу апарату райдержадміністрації СВІТЛАНА РОЩУК.

 

За результатами проведеної колегії прийнято відповідні рішення.

 

Керівник апарату адміністрації                                         І.Крутенчук             

 

Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія Альбом: колегія
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1389 | Переглядів: 262Дата публікації: 14:38 24.02.2017