Питання розрахунків підприємств ТКЕ з «Нафтогазом» на контролі Мінрегіону, – Геннадій Зубко
Питання розрахунків підприємств ТКЕ з «Нафтогазом» на контролі Мінрегіону, – Геннадій Зубко

Поділитися новиною:

Питання розрахунків підприємств ТКЕ з «Нафтогазом» на контролі Мінрегіону, – Геннадій Зубко

Ситуація із заборгованістю теплопостачальних підприємств перед «Нафтогазом» за спожитий газ, яка склалась на сьогодні, спостерігається щороку, постійно відслідковується Мінрегіоном і має об’єктивні й зрозумілі причини.

Насамперед, вона пов’язана з касовим розривом між періодом споживання газу підприємствами та надходженням коштів за теплову енергію, вироблену з нього.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Нагадаю, що всі підприємства теплокомуненергетики працюють в умовах автоматичного розподілу надходжень (згідно урядової постанови №217). Тобто  80%  цих надходжень – плати за спожите тепло – автоматично спрямовуються «Нафтогазу» в оплату використаного природного газу. Рівень розрахунків за спожитий природний газ щороку вирівнюється наприкінці опалювального сезону», – зауважив Ґеннадій Зубко.

Він зазначив, що іншим фактором збільшення обсягів грошових коштів, які підприємства ТКЕ мають сплатити «Нафтогазу»,  є підвищення цього року вартості природного газу у 2 рази, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.  «Крім того, маємо врахувати й те, що платіжки за теплопостачання за січень 2017 року були направлені споживачам приблизно з 15 лютого, та їх оплата має бути здійснена не пізніше 25 лютого. Тобто розраховуватись з «Нафтогазом» за спожитий газ підприємства ТКЕ будуть фактично наприкінці лютого та у березні. Ми постійно тримаємо на контролі ситуацію із розрахунками підприємств у всіх регіонах», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що у 2017 році «Нафтогазом» спрямовано 96% коштів, що надійшли від теплокомуненерго на оплату газу, спожитого у попередні періоди, в той час, як у 2016 році цей показник був на рівні 68%. «При цьому підприємствами у січні 2016 та 2017 років було спожито однакові обсяги газу  – 1,3 млрд м3, що  свідчить про його економію у поточному році  в умовах більш низької температури зовнішнього повітря. Проте, у січні 2016 року вартість газу для вироблення теплової енергії склала 4 млрд 358,2 млн грн, а у 2017 році –  вже 8 млрд 847,9 млн грн, з яких підприємства ТКЕ розрахувалось у січні з «Нафтогазом» на 55% та 70% відповідно», – повідомив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1376 | Переглядів: 139Дата публікації: 10:58 21.02.2017