Засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії.
Засідання  Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії.

Поділитися новиною:

Засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії.

Сьогодні під головуванням заступника голови Славутської райдержадміністрації Притуляка П.П. проведено перше в цьому році засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії.

У засіданні взяли участь представники соціальних служб та медичних установ району.

 “Про оцінку розвитку епідемії ВІЛ-інфекції, визначення основних напрямків профілактичної та лікувально-діагностичної роботи” доповів Мартюк Олександр Васильович, лікар-інфекціоніст Славутської центральної районної лікарні.

 Олександр Васильович зазначив, що з часу виявлення випадку ВІЛ-інфекції у 1996 році по 2010 рік в районі було офіційно зареєстровано 150 випадків ВІЛ-інфекції, 42 випадки захворювання на СНІД та 34 випадки смерті від СНІДу. Якщо на тож час інфікувались на ВІЛ, переважно, споживачі ін'єкційних наркотиків, то в останні роки спостерігається динамічна зміна шляхів передачі інфекції. Зросла кількість випадків передачі ВІЛ статевим шляхом, збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих жінок  репродуктивного віку, дітей, що народились з ВІЛ. Так на кінець 2016 року на обліку передувало 117 ВІЛ-інфікованих жителів Славутчини, з них 6 дітей, 51 пацієнт знаходитися на РВ-терапії. 

Славутською ЦРЛ забезпечено двократне планове обстеження вагітних жінок на ВІЛ-інфекцію. При виявленні захворювання на ВІЛ-інфекцію вагітні беруться на облік в жіночій консультації, здійснюється їх обстеження, а також профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини в період вагітності, пологів та післяпологового періоду. Проводиться рання діагностика ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Слід зазначити, що  усі ВІЛ-позитивні вагітні приймали СД-терапію, що запобігло випадкам народження ВІЛ-інфікованих дітей. Хмельницьким обласним центром СНІДу, при потребі, забезпечується надання адаптованих молочних сумішей для дітей до 1 року життя, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів.

В кабінет “Довіри”, що функціонує в поліклініці Славутської ЦРЛ кожний охочий може пройти добровільне консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, а також здійснюється диспансерний нагляд на ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. У 2016 році кабінетом “Довіри” було здійснено забір крові на ВІЛ для 299 осіб.

“Про результати виконання Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Славутському районі на 2013 - 2016 роки” доповів Романчук Микола Павлович, районний фтизіатр Славутської ЦРЛ.

Микола Павлович наголосив, що туберкульоз залишається на сьогодні гострою і актуальною проблемою в районі і в Україні в цілому. Така ситуація зумовлена соціально-економічними та медичними факторами, зокрема зниженням рівня життя населення та наявністю значної кількості хворих осіб, що байдуже ставляться до свого здоров'я та наражають на небезпеку зараження оточуючих їх людей, поширенням хіміорезистентного туберкульозу та ВІЛ-інфекції, а також  недостатнім фінансуванням протитуберкульозних заходів.

Членами координаційної ради було зазначено, що з кожним роком проблема подолання ВІЛ/інфекції, СНІДу та туберкульозу стає гострішою, адже ризик інфікування такими жахливими хворобами надто великий. Тому основним завданням є мінімізація ризику захворювання, а для цього необхідно керуватися головними векторами, які розраховані на пересічного громадянина: це доступність населення на обстеження ВІЛ/інфекції/СНІДу, туберкульозу, проведення відповідної  просвітницької  роботи з найбільш уразливими групами населення, в тому числі з дітьми та молоддю,   інформування населення через ЗМІ, соціальні мережі,  проведення виховних годин  в школах.

 

 

 

Секретар координаційної ради

Н. Пермінова.

Альбом: Засідання  Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії. Альбом: Засідання  Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії. Альбом: Засідання  Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії. Альбом: Засідання  Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії.
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1338 | Переглядів: 188Дата публікації: 15:44 08.02.2017