Хмельницька АЕС у світовій енергетичній спільноті
Хмельницька АЕС у світовій енергетичній спільноті

Поділитися новиною:

Хмельницька АЕС у світовій енергетичній спільноті

Розширення і зміцнення співробітництва з провідними зарубіжними компаніями, міжнародними організаціями, розвиток і зміцнення офіційних, науково-технічних і комерційних зв'язків для забезпечення надійної і безпечної експлуатації Хмельницької АЕС, обмін досвідом, підвищення міжнародного іміджу ХАЕС і ядерної галузі України - обов’язкова складова міжнародної діяльності підприємства.

В минулому році в рамках співробітництва з міжнародними організаціями Хмельницьку АЕС відвідало сорок шість іноземних делегацій. 138 зарубіжних спеціалістів брали участь у семінарах та засіданнях спільних робочих груп з реалізації проектів технічної допомоги Європейської Комісії у сфері ядерної безпеки, виконували шеф-нагляд та сервісне обслуговування обладнання.

Мета візитів зарубіжних делегацій на Хмельницьку АЕС - ознайомлення із підприємством та його виробничою діяльністю, питання співробітництва у сфері інвестицій в електроенергетику, реалізація програм технічної допомоги АЕС України на майданчику ВП ХАЕС, фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів, впровадження заходів з підвищення безпеки тощо.

З найрезонансніших візитів на Хмельницьку АЕС у 2016 році були: ознайомчий візит на Хмельницьку АЕС заступника міністра енергетики США Девіда Молера та представників посольства США в Україні, візит посла Канади в Україні Романа Ващука, представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, візит команди експертів Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США та ін.

Питання добудови третього та четвертого енергоблоків, впровадження проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз», дослідна експлуатація режиму добового регулювання потужності на другому енергоблоці Хмельницької АЕС, впровадження заходів з підвищення безпеки - найпопулярніші теми спілкування із іноземними делегаціями.

Особливе значення у міжнародному співробітництві займають питання контролю, спрямовані на впровадження заходів щодо безпечної експлуатації Хмельницької АЕС. Серед найголовніших напрямків є співпраця з Міжнародною агенцією з атомної енергії (МАГАТЕ) - проведення планових перевірок з контролю ядерного матеріалу, підготовки та участі у проведенні місій (OSART, PROSPER, ASSET та ін.), участі у семінарах та технічних нарадах, під час яких експерти атомної галузі мають можливість, спільно з провідними спеціалістами МАГАТЕ та представниками європейських експлуатуючих організацій обмінятися інформацією та обговорити актуальні питання ядерної галузі.

У рамках програми гарантій у 2016 році, персоналом МАГАТЕ, який здійснював діяльність з обліку та контролю ядерних матеріалів, на Хмельницькій АЕС було проведено дві планові інспекції. Основні завдання проведення інспекцій включали перевірку документів з обліку та контролю ядерних матеріалів, перевірку ядерного палива  в активній зоні реактора, 

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1290 | Переглядів: 134Дата публікації: 16:04 23.01.2017