Виплата недоотриманої пенсії
Виплата недоотриманої пенсії

Поділитися новиною:

Виплата недоотриманої пенсії

Відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім`ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті,

у тому числі непрацездатним членам сім`ї, зазначеним у статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», передбачено, що за документ, що засвідчує родинні стосунки, приймаються паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім`ї, а також рішення суду. За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.

Рішенням Конституційного суду України передбачено, що до кола членів сім`ї особи належать його (її) дружина (чоловік), їх діти і батьки. Щодо них ознака (вимога) ведення спільного господарства не застосовується.

Членами сім`ї можуть бути визнанні й інші особи за умов постійного проживання разом і ведення спільного господарства, тобто не лише близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід, баба), але й інші родичі або особи, які перебували у правовідносинах, природа яких визначається кровними (родинними) зв’язками (неповнорідні брати, сестри; зять, невістка; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки та інші).

Враховуючи зазначене, підстави виплачувати недоотриману пенсію, зокрема, сусідам чи співмешканцям відсутні.

 

 

 

Славутське об’єднане управління Пенсійного фонду України

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1286 | Переглядів: 349Дата публікації: 11:17 23.01.2017