Соціальний захист інформує
Соціальний захист інформує

Поділитися новиною:

Соціальний захист інформує

1. Зміни у законодавстві щодо призначення грошової допомоги з січня 2017 року.

6 грудня 2016 року Верховною Радою України було внесено зміни до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу» в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - на догляд за ним. Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць (в січні 2017 року – 1544.00 грн.).

2. До уваги одержувачів субсидії та пільг

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян, тому для її отримання у 2017 році необхідно подати заяву та декларацію (заява може бути подана протягом року, виплата субсидії у готівковій формі здійснюється один раз в рік). Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Після закінчення строку отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення: - про зміну складу зареєстрованих у житловому будинку осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово- комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг; - про здійснення купівлі зареєстрованими у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривен У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива та скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

3. До уваги роботодавців району!

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн. Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, власник або уповноважений ним орган проводить доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою зарплати.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Славутської РДА                                         К.Миколайчук

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1256 | Переглядів: 179Дата публікації: 13:20 06.01.2017