Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Поділитися новиною:

Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вшановують цю дату тому, що саме у грудневий час 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції відчула на собі вся країна, адже  тридцять років тому вогонь Чорнобильської катастрофи обпалив землю України, залишив свій чорний слід у Білорусії, Росії, ряді європейських країн. Чорнобиль ввійшов в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.           Чорнобиль став суворим попередженням людству і змусив замислитися над діалектикою науково-технічного розвитку, його межами і ціною, яку доводиться платити за глобальний прогрес.

З нагоди цього дня в селі Крупець відбулося  урочисте  зібрання, на якому згадали події тих страшних днів, вшанували тих, хто брав участь в ліквідації найбільшої техногенної катастрофи, та пам’ять полеглих у боротьбі з її наслідками.  В заході взяли участь голова райдержадміністрації Богдан Маршук, заступник голови районної ради Олексій Лавренчук, представники Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», громадськість с. Крупець, учнівська молодь.

Вітаючи учасників зібрання, Богдан Петрович  зауважив, що    подвиг ліквідаторів неоціненний для всіх українців, адже  їх самовіддана праця у той трагічний для України час зупинила розповсюдження катастрофи, унеможливила її переростання у глобальну. Він подякував чорнобильцям та вручив їм Почесні грамоти райдержадміністрації.

За активну  життєву позицію, мужність та самопожертву, виявлену у тяжкий для нашої землі час та з нагоди Дня   вшанування  учасників  ліквідації наслідків   аварії   на  Чорнобильській  АЕС Почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради та цінними подарунками були нагороджені:

- Конончук Леонід Андрійович – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії (с. Улашанівка);

- Аксенов  Валентин Іванович – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії, (с. Крупець);

- Гордєєв Михайло Вікторович – голова Славутської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність», учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії,  інваліда війни 2 групи (с. Цвітоха).

 Від громадської  організації "Всеукраїнське об'єднання громадян "КРАЇНА" знаками народної пошани «За громадянський подвиг» було нагороджено ліквідаторів аварії на ЧАЕС:

 - Бабійчук Тетяну Миколаївну;

 - Лихолат Василя Анатолійовича;

 -  Форсюк Володимира Миколайовича;

 -  Степанюк Миколу Васильовича;

  -  Пащенко Валентину Іванівну.

 

Додатково. В Славутському  районі мешкає 93 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: учасники ліквідації, захворювання яких пов’язане з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС – 6 осіб; потерпілі І категорії – 2 особи, учасники ліквідації та потерпілі 2-ої та 3 категорії –60 осіб; 2 вдови померлого учасника ліквідації та 23 дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до діючого законодавства України,  управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації жителям Славутського району, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС,  за 11 місяців  2016 року було надано пільг на послуги зв’язку на суму 1,8 тис. грн., на житлово-комунальні послуги 55,9 тис. грн., виплачено пільги на тверде паливо для 16 осіб на суму 15,8 тис. грн. На виплату компенсацій направлено 144,2 тис. грн., на медичне забезпечення з коштів обласного бюджету – 6,4 тис.грн. Надана матеріальна допомога з коштів районного бюджету 5 особам на суму 1,9 тис.грн.

Альбом: Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Альбом: Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Альбом: Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Альбом: Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Альбом: Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Альбом: Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Альбом: Відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1198 | Переглядів: 301Дата публікації: 16:03 14.12.2016