Протидія злочинам проти довкілля
Протидія злочинам проти довкілля

Поділитися новиною:

Протидія злочинам проти довкілля

Конституцією України визначено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, тому земельні правовідносини завжди знаходяться в центрі уваги громадськості.

Шепетівською місцевою прокуратурою з місцем дислокації у місті Славута виявлено посягання на екологічну безпеку в галузі охорони і використання земель.

Так, в ході проведеного вивчення дотримання вимог законодавства при використанні земель лісогосподарського призначення та видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення встановлено, що в межах Ташківської ділянки Варварівського родовища сапонітових глин порушено структуру ґрунту - проводиться розробка корисних копалин, без жодних дозвільних документів та сплати відповідних ресурсних платежів до місцевого бюджету.

Згідно з інформаціє управлінням Держгеокадастру у Славутському районі, дана земельна ділянка відноситься до земель лісогосподарського призначення, розташована за межами населених пунктів Цвітоської сільської ради та перебуває у постійному користуванні ДП «Івано – Франківський лісопромисловий комбінат» Міністерства оборони України, згідно з державним актом на право постійного користування.

За вказаним фактом безгосподарського використання земель лісового фонду, 28.11.2016 прокуратурою розпочато досудове розслідування за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого                           ст. 254 Кримінального кодексу України.

На даний час, вживаються заходи щодо встановлення осіб, винних у вчиненні даного кримінального правопорушення, та визначення розміру завданих державі збитків.

Безперечно, значення проблеми охорони земель в умовах сьогодення зростає, у зв’язку з чим і робота прокуратури у вказаній сфері здійснюватиметься шляхом комплексного застосування кримінально-правових та представницьких заходів прокурорського реагування на порушення закону.

 

Прокурор Шепетівської

місцевої прокуратури                                                                           В. Мельник

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1187 | Переглядів: 192Дата публікації: 10:03 09.12.2016