Вшанування пам’яті жертв Голодомору на Славутчині
Вшанування пам’яті жертв Голодомору на Славутчині

Поділитися новиною:

Вшанування пам’яті жертв Голодомору на Славутчині

25 листопада, в с. Лисиче, в сільському будинку культури відбувся захід із вшанування пам’яті жертв Голодомору.

У заході прийняли участь: керівництво районної державної адміністрації, представників місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді, громадськості.

Про страшну рукотворну катастрофу, яка спіткала український народ у 1932-19333 роках, коли через штучно створений Голодомор в східний і центральних областях померли мільйони людей, говорив, відкриваючи мітинг-реквієм, заступник  голови райдержадміністрації Петро Притуляк. Він також підкреслив, що кожен із нас має робити все можливе, щоб подібне в історії нашої держави, світової спільноти ніколи більше не повторилося.

Перед присутніми виступили також сільський голова Ковальчук Г.Г., директор місцевої школи Чабанова Г.Ю, голова місцевої ветеранської організації.

Протягом 20-го століття Україна пережила три голодомори: 1921-1923рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 років, однак другий був найбільш масовим і жорстоким. Це - найдраматичніші сторінки української історії, які не мають аналогів в історії людства. За даними фахівців, в 1932-33 роках жертвами голоду стали близько десяти мільйонів населення України. Це означає, що в ті трагічні роки Україна не дорахувалася  25 відсотків  свого населення, гублячи його по 25 тисяч чоловік  у день,  по тисячі - у годину, по 17 – щохвилини...
За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 1932-33 років став зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства  в Україні.
Значну роботу по встановленню осіб, які загинули під час Голодомору 32-33 років проведено пошуковими групами в нашому районі. Дослідниками  встановлено імена 1757 жертв, їх  імена включено до електронної Книги пам'яті, а імена 1234  загиблих внесено до Національної книги пам'яті. Україна пережила трагедію світового масштабу. 
Під скорботний спів дзвонів присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.  

До пам’ятника жертвам голодомору поклали вінки та квіти.

Мітинг-реквієм завершився акцією "Засвіти свічку пам’яті».

 

Напередодні  Дня  пам’яті жертв голодомору голова райдержадміністрації Богдан Маршук, голова районної ради Леонід Радзивілюк, члени делегації з Красніцького повіту Люблінського воєводства Республіки Польща поклали квіти до пам’ятника  жертвам політичних репресій і Голодомору на Славутчині (м. Славута).

 

 

Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів Альбом: Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1147 | Переглядів: 221Дата публікації: 16:09 25.11.2016