Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ
Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ

Поділитися новиною:

Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ

27 жовтня перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Мельник за участі керівника апарату райдержадміністрації Ігоря Крутенчука провів робочу нараду з сільськими головами та головами об’єднаних територіальних громад.

Розпочато зустріч із проблемного питання, яке гостро постало нещодавно, а саме – ужиття невідкладних заходів з  недопущення поширення збудника африканської чуми свиней на територію Славутського району, у зв’язку із виявленням випадку даного захворювання свиней у домогосподарстві смт. Лютичів Хмельницької області.  Олександр Вікторович повідомив, що зафіксовано випадок загибелі 7 свиней в дворогосподарстві у смт. Летичів. Згідно результатів досліджень ДНДЛДВСЕ у патологічному матеріалі від однієї свині, виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней. В осередку здійснено забій 4 свиней, які були спалені на худобомогильнику. В дворогосподарстві проведено демонтаж дерев’яних конструкції, дезінфекцію.

Згідно останніх даних, в осередку захворювання проводяться всі передбачені нормативними документами заходи. Посадовець повідомив, що проведено позачергове засідання Славутської районної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якій  визначили рівень надзвичайної ситуації та затвердили ряд карантинних заходів.

Другим було розглянуто питання про стан готовності  органів місцевого самоврядування до дій з попередження надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру під час осінньо-зимового періоду 2016-2017 року. Наголошувалось на необхідності  накопичення матеріальних резервів органами місцевого самоврядування,  укладання угод з сільськогосподарськими підприємствами на розчистку доріг, створення резерву паливно-мастильних матеріалів.

Про закриття непрацюючих підприємств виступила начальник відділу податків і зборів юридичних осіб Славутської ОДПІ    Кобрина Любов Францівна.

На нараді обговорювалось також питання про зміни в законодавстві по  призначенню пільг та субсидій. Заступник начальник  управління – начальник відділу грошових виплат та  компенсацій управління соціального захисту населення   райдержадміністрації Леся Анатоліївна Кравчук  зазначила, що за результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період 2015-2016 років Урядом удосконалено порядок надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності.

 8 вересня 2016 року Урядом прийнято постанову № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (набрала чинності 21.09.2016). 

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за попередній календарний рік. Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року. 

Внесеними змінами передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб. При цьому встановлено, що непрацюючим пенсіонерам, які не мають інших доходів, крім пенсії, до середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. 

Вказаною постановою також уточнено порядок обчислення сукупного доходу для осіб, які досягли 18-річного віку (станом на 1 січня року, за який враховуються доходи): - особам, які мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (станом на 31 грудня цього ж року), або у яких відсутній дохід, але вони навчаються за денною формою навчання для розрахунку субсидії враховується середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 1378 грн.); - особам, у яких відсутні доходи - для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії (2756 грн.). В окремих випадках за рішенням районних комісій для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму; - особам, які мали середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року за який враховується дохід, але отримували пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактично отримані доходи; - особам які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи. 

 Крім того, доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії, а саме: вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків. 

Також внесеними змінами, передбачена можливість перерахунку субсидії в межах строку призначення, у разі якщо особа не згодна з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період та має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, що підтверджується відповідними документами. 

За результатами наради перший заступник голови  райдержадміністрації дав відповідні доручення та визначив строки їх викона

Альбом: Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ Альбом: Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ Альбом: Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ Альбом: Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ Альбом: Відбулася робоча нарада з сільськими головами та головами ОТГ
Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1060 | Переглядів: 233Дата публікації: 16:57 27.10.2016