У ВП "Хмельницька АЕС" відбувся сертифікаційний аудит системи управління
У ВП \"Хмельницька АЕС\" відбувся сертифікаційний аудит системи управління

Поділитися новиною:

У ВП "Хмельницька АЕС" відбувся сертифікаційний аудит системи управління

24-26 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС було проведено сертифікаційний аудит щодо відповідності системи управління атомної станції вимогам стандартів ISO 9001:2008

(міжнародний стандарт, який визначає вимоги до систем управління якістю), ISO 14001:2004 (міжнародний стандарт, який визначає вимоги до системи екологічного менеджменту) та OHSAS 18001:2007 (міжнародний стандарт, який визначає вимоги до системи менеджменту професійної безпеки та здоров'я).Аудит здійснювали фахівці компанії "Інтернешенл Менеджмент Сервіс", офіційного представника міжнародного сертифікаційного органу «TUV NORD CERT в Україні.

Під час перевірки аудитори ознайомилися з документацією з питань управління виробництвом, екологічними аспектами енергетичного підприємства, організацією професійної безпеки та охорони здоров’я на Хмельницькій АЕС, а також здійснили аналіз впровадження вимог даних стандартів на робочих місцях.

Нагадаємо, що сертифікати із стандартів управління: ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004) Хмельницька АЕС отримала у 2013 році. Термін дії даних сертифікатів складає три роки, після чого проводиться повторний аудит. За словами керівника групи аудиторів, Володимира Пилипенка, відмінність цьогорічного аудиту – здійснення перевірки ще за одним стандартом – OHSAS 18001:2007 та те, що відбувається сертифікація інтегрованої системи управління ДП «НАЕК «Енергоатом», як єдиної юридичної особи.

За попередніми підсумками аудиторів підтверджено відповідність системи управління ВП ХАЕС вимогам стандартів ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004, а, також, вказані шляхи вдосконалення діючої системи управління гігієною та безпекою праці на АЕС до рівня стандарту OHSAS 18001:2007. Варто зазначити, що аудит за цим стандартом проходив вперше на Хмельницькій АЕС. Аудитори ТОВ "Інтернешенл Менеджмент Сервіс" відзначили високу кваліфікацію персоналу ВП ХАЕС, значний прогрес у введенні та розвитку електронних інформаційних та автоматизованих комплексів, які дозволяють оптимізувати систему управління на АЕС, дієву процедуру перехресної перевірки підрозділів вимогам охорони праці. На думку аудиторів, ряд проектів може послугувати позитивною практикою для їх поширення й на інших АЕС.

 

Для довідки:

            ISO (International Organization for Standardization) – Міжнародна організація із стандартизації. З 1946 року ISO розробляє технічні стандарти фактично за всіма напрямками бізнесу, галузями промисловості та технологіями. У відповідності до ст. 2.1 уставу ISO метою цієї організації є «сприяння розвитку стандартизації у світовому маштабі для полегшення міжнародного товарообміну і взаємодопомоги, а також для розширення співпраці в інтелектуальній та науковій галузі, технічній і економічній діяльності». В структурі ISO функціонує ряд технічних комітетів в різних галузях промисловості та сферах діяльності.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1058 | Переглядів: 191Дата публікації: 14:02 27.10.2016