Радіо громад
Радіо громад

Поділитися новиною:

Радіо громад

Хмельницька обласна державна адміністрація долучилась до реалізації проекту «Радіо громад».

Хмельницька обласна державна адміністрація долучилась до реалізації проекту «Радіо громад», запровадженого Національною Радою України з питань телебачення і радіомовлення. У зв’язку з тим, що останнім часом спостерігається тенденція зменшення обсягів місцевого мовлення та місцевих телерадіоорганізацій, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення виступає за розбудову в діапазоні 87,5-108 МГц малопотужних передавачів для забезпечення невеликих населених пунктів та територіальних громад програмами суспільного та місцевого радіомовлення, що сприятиме підвищенню інформування населення та його оповіщення. В зв’язку з цим Національна рада  активно запроваджує проект «Радіо громад».

Проект передбачає створення мережі малопотужних ФМ-радіопередавачів з метою інформаційного забезпечення територіальних громад. Основні положення проекту:
Територіальні громади мають право на здійснення власного ФМ-мовлення
Суб’єктом ліцензування мовлення громад можуть бути громадські ТРО, що створюються територіальними громадами.
Одна громада має право на 1 канал мовлення. Ліцензування громадських радіоорганізацій здійснюється поза конкурсом.
Мовлення громад здійснюється на принципах суспільного мовлення.
Крім трансляції власного програмного продукту громади можуть мати право транслювати одну з програм суспільного мовлення.
Слід зауважити, що цей проект відповідає базовим принципам децентралізації управління державою, надання більших повноважень територіальним громадам. 
Попередню інформацію щодо проекту можна знайти на офіційній веб-сторінці Національної ради України з питань ТБ і РМ за посиланням: http://www.nrada.gov.ua/ua/publikaciivzmi/28732.html.

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1008 | Переглядів: 192Дата публікації: 10:42 05.10.2016