Зростає захворюваність на грип та ГРІ.
Зростає захворюваність на грип та ГРІ.

Поділитися новиною:

Зростає захворюваність на грип та ГРІ.

На даний час в області та районі спостерігається зростання захворюваності на ГРІ та грип.

На даний час в області та районі спостерігається зростання захворюваності на ГРІ та грип.

Небезпечність грипу полягає в тому, що він супроводжується не лише загальною інтоксикацією, високою температурою, ураженням оболонок верхніх дихальних шляхів, але й ускладненнями. Найбільш частими є легеневі ускладнення, зокрема пневмонії, а також отити, ангіни, менінгіти, ураження серцево-судинної системи, нирок, ендокринної системи. Вірус може призвести до розвитку синдрому токсичного шоку. Особливо небезпечна ця хвороба для вагітних, дітей та літніх людей з хронічними захворюваннями.

            До епідемії грипу потрібно підготуватися заздалегідь. Вже зараз необхідно зробити щеплення проти грипу, які є найефективнішим засобом боротьби з цим захворюванням. В Україні зареєстровано наступні протигрипозні вакцини: Флюарикс, Ваксигрип, Інфлувак, які виготовляються іноземними фірмами. Всі вони містять антигени 3 типів вірусу, що суттєво збільшує їх ефективність.

Щеплення в першу чергу рекомендується роботи дітям з 6-ти місячного віку, вагітним, жінкам, що годують груддю, а також людям похилого віку, особам, що мають хронічні захворювання.

            На початку епідемії для підвищення несприятливості організму до захворювання здійснюється екстрена профілактика з використанням 0,25-0,5% оксолінової мазі, якою необхідно змащувати слизову оболонку носа, двічі-тричі в день, а для лікування змащувати 3-4 рази в день протягом 4-5 днів.

            Крім того, щоб не захворіти на грип, необхідно:

- уникати місць масового скупчення людей, перевтоми, переохолодження, рукостискань під час привітання, контакту з хворими на грип;

- дотримуватись правил особистої гігієни, часто мити руки з милом, протирати їх серветками, що містять спирт.

            Коли Ви чхаєте або кашляєте, прикривайте носа та рота одноразовою серветкою, яку після використання, необхідно викинути на смітник.

            Потрібно часто провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання.

            Харчуватися треба повноцінно: вживати м’ясні, рибні, молочні страви, овочі та фрукти, а також природні фітонциди – часник, цибулю, хрін.

            Якщо в сім’ї є хворий на грип, необхідно його ізолювати в окрему кімнату. Під час догляду за хворим одягайте марлеву пов’язку, яку треба змінювати кожні 4 години.

            Після спілкування з хворим на грип, необхідно ретельно вимити руки з милом, прочистити носові ходи, прополоскати рота кип’яченою водою. У хворого повинен бути окремий посуд, рушник, засоби особистої гігієни.

            При появі перших ознак захворювання – залишайтеся вдома та викличте лікаря. Не займайтеся самолікуванням, бо це може призвести до тяжких і навіть летальних наслідків.

 

Лікар-епідеміолог КЗ «Славутський центр ПМСД»                                   Л.І.Косячова

Web-адреса: slavuta-rda.gov.ua/news/id/1004 | Переглядів: 184Дата публікації: 15:25 03.10.2016